unnamed 1

DPD Polska, lider krajowego rynku kurierskiego, została sponsorem największej imprezy kolarskiej w naszym kraju. Jako partner 78. Tour de Pologne UCI World Tour zapewni wparcie logistyczne wydarzenia, a także wręczy nagrodę dla najlepszej ekipy amatorów. Jeden z najsłynniejszych wieloetapowych wyścigów świata rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Tour de Pologne to wydarzenie z 89-letnią historią, które co roku śledzi kilka milionów kibiców. Jego organizatorem już od prawie trzech dekad jest Czesław Lang, zwycięzca wyścigu z 1980 roku i zarazem pierwszy profesjonalny zawodnik z Polski, który jeździł w zagranicznych teamach. To między innymi dzięki niemu Tour de Pologne (dawniej Wyścig Dookoła Polski ) dołączył do elitarnego grona imprez cyklu UCI World Tour, będąc jednym z pięciu najpopularniejszych wydarzeń kolarskich na świecie.

Tegoroczna trasa wyścigu licząca 1140 km została podzielona na 7 etapów. Obejmuje m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Rzeszów, Tarnów, Zabrze, Katowice i Kraków. Peleton będzie miał do pokonania zarówno równinne odcinki, jak i wymagające dużej siły fizycznej obszary górskie.

W tym roku impreza odbędzie się przy wsparciu DPD Polska, która zapewnia obsługę logistyczną całego Lang Team. Firma udostępni także busy mające usprawnić działania organizatorów oraz uczestników rajdu. DPD Polska jest też fundatorem nagrody dla najlepszej ekipy amatorów.

– _Wsparcie logistyczne Tour de Pologne UCI World Tour to dla nas możliwość pokazania kibicom, jak ważną wartością w naszej firmie jest krzewienie postaw związanych z aktywnością fizyczną, a także rywalizacją w duchu „fair play”. Dzięki współpracy przy tak prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu stajemy się nie tylko liderem rynku kurierskiego, ale ważnym członkiem sportowej społeczności. Partnerstwo z Tour de Pologne to również doskonała okazja, aby pokazać kibicom, wśród których wielu to nadawcy i odbiorcy paczek, jak ważne są dla nas ich potrzeby. W trakcie imprezy będziemy starać
się przybliżyć im nasze usługi zapewniające szybkie, sprawne, skuteczne – i co tak ważne dziś – bezpieczne doręczenia _– komentuje Łukasz Zembowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu, członek zarządu DPD Polska. __

– _Od lat staramy się tworzyć wyścig z pasją i wielkim zaangażowaniem, dzięki czemu impreza stała się wizytówką Polski na całym świecie. Tak samo będzie przy okazji tegorocznej edycji. Jestem dumny z mojego zespołu i rodziny Tour de Pologne, jak nazywam partnerów naszej imprezy, a przede wszystkim chylę czoła kibicom, dla których to wszystko robimy. Serdecznie dziękuję, że do grona partnerów dołącza DPD, lider branży kurierskiej _– mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

– _Tour de Pologne to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Kibice widzą na trasie kolarzy, ale tak naprawdę przy wyścigu każdego dnia pracuje kilkaset osób. Taki partner jak DPD to dla nas ogromne wzmocnienie_ – mówi Adam Siluta, dyrektor marketingu w firmie Lang Team.

DPD Polska w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu i postulatu „Bliżej społeczności” aktywnie angażuje się w rozwój polskiego sportu zarówno jako partner klubów, jak i większych oraz mniejszych wydarzeń. Firma współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, klubami siatkarskimi (jak Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz mniejszymi zespołami drugoligowymi, w tym m.in. z WKS Sobieski Żagań. W przeszłości pełniła zaszczytną funkcję sponsora tytularnego klubu siatkarek Legionovia Legionowo. DPD Polska współpracuje z klubem koszykarskim Enea Basket BC Zielona Góra czy klubami piłkarskimi: Legią Warszawa, Widzewem Łódź, ŁKS Łódź czy Stal Rzeszów. Ponadto wielokrotnie wspierała duże imprezy sportowe, w tym PZU Maraton Warszawski.

DPD Polska od lat angażuje się aktywnie w rozwój kolarstwa. Firma kilka razy z rzędu była głównym sponsorem rowerowego rajdu dla kolarzy amatorów „Uphill Race Śnieżka”. Podjęła także autorską inicjatywę „Pozytywnie Zakręceni”, w której zachęca pracowników, aby latem zamieniali swoje cztery koła na jednoślady.