002

Valvoline Rajd Małopolski odbędzie się w dniach 30-31 lipca. To nie tylko sportowe emocje i promocja dla regionu, ale także troska o bezpieczeństwo oraz stan dróg, zarówno przed, jak i po imprezie. Z budżetu rajdu już poprawiona została nawierzchnia drogi łączącej osiedla Bielasy i Zalas na granicy Zawoi i Grzechyni.

 

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zespołów, w tym goście z Czech. Patronat medialny nad zawodami objęły wszystkie media lokalne, a także wiele ogólnopolskich, a swoistą wisienką na torcie będzie transmisja na żywo w telewizji Motowizja. Już na dwa tygodnie przed zawodami większość noclegów w powiecie suskim była wypełniona po brzegi, a wiele przyjezdnych zostaje na dłużej, by później zwiedzać turystycznie okolice.

– Chcemy, by rajd był przyjemnością nie tylko dla zawodników, ale także dla mieszkańców, dlatego nasze działania skierowane są również na poprawę jakości lokalnych dróg. Ze środków rajdu poprawiona została m.in. droga Bielasy-Zalas, która z całą trasą również po rajdzie przejdzie inspekcję i z pewnością przyda się jako fajny łącznik pomiędzy Grzechynią a Zawoją. Oczywiście rajd jest w pełni zabezpieczony i organizowany zgodnie z prawem, a do jego organizacji pozytywne opinie wydało blisko dziesięć instytucji. To wielkie wydarzenie, które promuje nasz region na szeroką skalę i napędza ruch turystyczny. Już teraz dziękuję wszystkim mieszkańcom za przychylność, zrozumienie i pomoc, którą otrzymujemy. W organizacji uczestniczy blisko 200 osób, które robią wszystko, aby te dwa dni były świętem motoryzacji – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego, Gabriel Borowy.

Organizatorzy zwracają się do wszystkich, aby słuchali poleceń zabezpieczających i w razie pytań lub wątpliwości kontaktowali się z nimi. Na rajdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo!

W piątek (30.07) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam czekać będą także dodatkowe atrakcje: profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00.

Sobota to dwa odcinki specjalne (z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni i z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej). Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim Zamkiem około godziny 16:30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19:30 na zamkowym dziedzińcu.

Informacje o rajdzie: https://rajdmalopolski.pl/kibice/

Informacje dla mieszkańców: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Suski Józef Bałos, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt i Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk. Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw. Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

30.07.2021 r.

19:30 - Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek
19:35 - OSS 1 - Maków Podhalański (2,42 km)

31.07.2021 r.

09:00 - Serwis A, Plac Targowy Sucha Beskidzka
09:43 - OS 2 - Przysłop (3,2 km)
09:58 - OS 3 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

11:58 - Serwis B, Plac Targowy Sucha Beskidzka
12:56 - OS 4 - Przysłop (3,2 km)
13:11 - OS 5 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

15:11 - Serwis C, Plac Targowy Sucha Beskidzka
16:09 - OS 6 - Przysłop (3,2 km)
16:24 - OS 7 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

16:36 - Meta rajdu, Zamek Suski

INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

 1. Nie przebiegaj przez drogę, gdy nadjeżdża samochód.
  2. Nie stawaj po zewnętrznej stronie zakrętu.
  3. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora.
  4. Nie pozostawiaj na trasie rajdu dzieci bez opieki.
  5. Zabezpiecz wszystkie zwierzęta domowe tak, aby nie weszły na trasę rajdu.
  6. Nie rzucaj żadnych przedmiotów na trasę rajdu.
  7. Nie pij alkoholu.
  8. Bądź posłuszny wszystkim poleceniom służby porządkowej.
  9. Nigdy nie blokuj swoim samochodem drogi ewakuacyjnej.
  10. Zostaw wolny przejazd dla służb ratowniczych.
  11. Nie lekceważ służb porządkowych.
  12. Nie zaśmiecaj trasy rajdu.

Więcej informacji na www.rajdmalopolski.pl

mat. prasowy