nowytargroacdchallenge

W VI już edycji trzydniowego szosowego wyścigu kolarskiego amatorów udział wzięło ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Rosnąca z każdą edycją ranga wyściu, przyciągnęła na start całą czołówkę kolarstwa amatorskiego w naszym kraju. 

- Poziom wyścigu kosmiczny – cieszył się dyrektor i pomysłodawca wyścigu Cezary Szafraniec. 

Tradycyjnie na uczestników wyścigu czekały trzy etapy, z których każdy wiódł innymi trasami Podhala, Spisza i Orawy.

Pierwszy etap to indywidualna jazda na czas na dystansie 10 kilometrów ze startem w Ochotnicy Dolnej, a metą w Ochotnicy Górnej.

Drugi etap ze startem i metą w Dursztynie liczył sobie 85 kilometrów dla pań i 109 kilometrów dla panów.

Ostatni, trzeci etap zaczynał i kończył się w Nowym Targu. Z taką różnicą że startowano spod Miejskiej Hali Lodowej, z kolei meta usytuowana była w Borze Kombinackim. Tutaj obowiązywały dwa dystanse: 79 kilometrów dla pań i panów z kategorii M6 oraz 102 kilometry dla pozostałych.

Ostatecznie wśród panów w klasyfikacji generalnej triumfował dosyć niespodziewanie debiutujący w wyścigu Jakub Jąkała z Teamu 7R Rowmix Team p/b72D, który stoczył zacięty pojedynek ze swoim kolegom klubowym i etatowym zwycięzcą poprzednich edycji Nowy Targ Road Challenge Adamem Wójcikiem. Na trzecim stopnia podium stanął Damian Bartoszek z Agrochest Team. Z reprezentantów Podhala, najwyżej, na 7 miejscu sklasyfikowany został Albert Głowa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. 12 był Piotr Bochnak.

Wśród pań zwyciężyła – podobnie jak przed rokiem – Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team, przed Małgorzatą Białecką z ASE Trek Gdynia i Angeliką Tlołka z Jas-Kółka. O olbrzymim pechu może mówić Katarzyna Wełna z 7R Rowmix Team p/b 72D, która po dwóch etapach była wiceliderką z niewielką stratą do miejsca pierwszego, co zwiastowało olbrzymie emocje w trzecim etapie. Niestety na jednym z odcinków, Wełna zaliczyła groźny upadek, którego konsekwencją był uszkodzony nadgarstek i lekki wstrząs mózgu. 

Po tytuł najlepszego górala i góralki (zawodnika z największą liczbą punktów na premiach górskich) sięgnął Patryk Marcinkowski (niezrzeszony) oraz Kamila Wójcikiewicz.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci klubu Agrochest Team.

Imprezą towarzyszącą były zawody rowerowe dla dzieci, zorganizowane w Parku Miejskim.

fot. archiwum Nowy Targ Road Challenge