ntargroadchallange

Od piątku do niedzieli po drogach Podhala i Spiszu będzie odbywał się etapowy wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge. Na starcie stanie ponad 220 najlepszych kolarzy z całej Polski, co zapewnia emocjonującą rywalizację tego najbardziej prestiżowego wyścigu dla amatorów w Polsce.

Podczas piątkowego pierwszego etapu na drodze powiatowej biegnącej przez Ochotnicę na odcinku Ochotnica Dolna wyjazd z Wiejskiego Ośrodka Kultury do skrętu w os. Jamne w godz. 14:00-18:30 będą chwilowe wstrzymania ruchu samochodowego. W związku z tym osoby, które nie muszą jechać przez Przełęcz Knurowską proszone są o jazdę Nowy Targ - Nowy Sącz przez Krościenko nad Dunjacem

ETAP 1

W sobotę w godz.11-15:30 będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku od Krempach przez Dursztyn do Łapsz Niżnych. 

ETAP 2

W niedzielę z kolei  w godz. 11:30-14:30 zostanie zamknięty odcinek drogi rowerowej Szlaku Wokół Tatr na odcinku od ul. Składowej do skrzyżowania drogi rowerowej z drogą powiatową Ludźmierz-Maruszyna. W godzinach 11:00-14:00 będzie też zamknięta Droga Rowerowa prowadząca przez Wierch Domański do Starego Bystrego.Będą też chwilowe wstrzymania ruchu na drodze rowerowej Ludźmierz przez Krauszów do Pyzówki w godz. 10:00-11:00.

ETAP 3

Natomiast w niedzielę odbędą się też zawody dzieci do Nowego Targu na Stadionie Koło przy Miejskiej Hali Lodowej

Plakat wyścig Dzieci