michaloskarrr

Zakończyły się snowboardowe Mistrzostwa Świata w Rogoli.  Z reprezentantów Polski największe powody do radości mają Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski.

Obaj dwukrotnie awansowali do finału. Nowaczyk w  slalomie gigancie zajął 8 miejsce,  kolei dzień później w slalomie równoległym finiszował na najlepszej w swojej dotychczasowej historii występów na MŚ, 6 pozycji. Kwiatkowski w pierwszej konkurencji odpadł w 1/8 finały,  ale dzień finiszował na 7 miejscu, co również jest jego najlepszym wynikiem w imprezie tej rangi.

Jeżeli chodzi o nasze panie, to w slalomie równoległym jedynie Aleksandra Król zakwalifikowała się do finałów. Tam jednak odpadła w pierwszej rundzie. Zaś w slalomie równoległym żadnej z pań nie udało się przebrnąć przez klasyfikacje.