IMG 1947cz

Drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach Polski Seniorów uczestnicy krajowego czempionatu walczyli o medale na dystansach techniką dowolną. Rywalizację zdominowali reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy zdobyli dwa tytuły mistrzowskie. Złoty medal w biegu kobiet na dystansie 5 km wywalczyła Eliza Rucka, natomiast w biegu mężczyzn na 10 km triumfował Dominik Bury.

Pogoda w Zakopanem nie rozpieszczała uczestników rywalizacji Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Warunki nie należały do łatwych, a silny wiatr i padając deszcze dały się we znaki biegaczom rywalizującym na trasach Centralnego Ośrodka Sportu. Na starcie sobotnich zawodów stanęło blisko 130 uczestników: 67 mężczyzn i 60 kobiet.

Pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski zapisała na swoim koncie Eliza Rucka, która pewnie triumfowała na dystansie 5 km techniką dowolną. - Zgadza się, jest to mój pierwszy indywidualny złoty medal w seniorskiej rywalizacji. Mimo iż zabrakło na starcie moich koleżanek z kadry, to na dzień dzisiejszy jest dla mnie sukcesem przekroczyć linię mety, więc jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana tym biegiem. Bardzo się cieszę z tego sukcesu - powiedziała tuż po zawodach Eliza Rucka. - Był to dla mnie trudny bieg, bo wszystko mnie bolało, a warunki nie sprzyjały Jednak każdy z nas miał takie same warunki i każdemu było tak samo ciężko. Mimo wszystko jestem zadowolona, że udało mi się pokonać w taki sposób tę trasę - dodała. - Zdecydowanie nie były to wymarzone warunki, ale niestety takie też się zdarzają na zawodach i trzeba sobie w nich radzić. Mi osobiście deszcz nie przeszkadzał, za to wiatr bardzo, bo czasem ciężko było utrzymać równowagę. Na szczęście udało się dobiec bez żadnych nieciekawych przygód - przyznała Rucka. - Raczej preferuję dłuższe dystanse, ale te krótkie również lubię biegać, a co do stylu, to ciężko mi powiedzieć, bo lubię klasyk i łyżwę, dlatego jest mi chyba obojętne jaką technika odbywają się zawody - podsumowała mistrzyni Polski.

Medalistki Mistrzostw Polski Seniorek

 1. Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice
 2. Hanna Popko - UKS Hubal Białystok
 3. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów

 1. Dominik Bury - KS AZS AWF Katowice
 2. Kamil Bury - KS AZS AWF Katowice
 3. Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice

Medalistki Mistrzostw Polski U-23

 1. Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice
 2. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
 3. Marcelina Wojtyła - KS AZS AWF Katowice

Medaliści Mistrzostw Polski U-23

 1. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Michał Skowron - KS AZS AWF Katowice
 3. Michal Boreczek - KS AZS AWF Katowice

mat. prasowy