2020 01 26 Skoki narciarskie indywidualne cz300570

Polscy skoczkowie zostali wykluczeni przez organizatorów 69. Turnieju Czterech Skoczni z zawodów w Oberstdorfie. Jednak po negatywnym wyniku na Covid-19 jest szansa na powtórzenie kwalifikacji, które dadzą możliwość startu Polakom.

Po pozytywnym teście na Covid-19 Klemensa Murańki cała Biało-Czerwona ekipa skoczków decyzją organizatorów 69. Turnieju Czterech Skoczni została wyłączona z zawodów w Oberstdorfie. Jest to równoznaczne z wykluczeniem z walki o Złotego Orła.

Po decyzji organizatorów polscy skoczkowie nie kryli żalu.

"Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilię. Negatywny. Jedziesz dzień wcześniej na Turniej specjalnie, żeby zrobić test. Negatywny. Powtarzasz test 3 godziny przed treningiem oficjalnym. Negatywny. I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3x negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku naprzeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł trochę pozytywny. A drugi jego test pewnie bedzie wieczorem, jak już sie nie zakwalikujemy. Podsumowując: Pozytywny Kabaret" - skomentował Piotr Żyła.

"Przykra sytuacja, na którą niestety nie mamy wpływu. 3x negatywny wynik testu na COVID i brak możliwości startu. Jest to zarówno ciężkie dla zawodnika, jak i kibiców. Trzymajcie kciuki. Głowa do góry - Damy radę. Mi pozostało aktualnie patrzeć na widoczki za oknem i pozytywnie myśleć nad następnym startem, a rzeczy na które nie mam wpływu zostawiam za sobą" - napisał Aleksander Zniszczoł.

"Covid "3x na Nie", odpadasz z turnieju" - skomentował Andrzej Stękała.

Maciej Kot całą sytuację skomentował jedynie hasztagiem „#braksłów”

Pojawiła się jednak iskierka nadziei w związku z kolejnym, leczy tym razem negatywnym wynikiem testu na COVID Klemensa Murańki. Wynik jednak pojawił się już po zakończeniu kwalifikacji.

Czy w związku z niesłusznym wykluczeniem reprezentantów Polski seria kwalifikacyjna zostanie powtórzona? Będziemy to wiedzieć we wtorek 29 grudnia przed zawodami.