mgd

Zakopianka tym razem zajęła 11 miejsce w zawodach PŚ w Courchevel w konkurencji slalom gigant. Tym samym poprawiła się aż o 10 miejsce w porównaniu z sobotnimi zawodami.

Po pierwszym przejeździe Gąsienica Daniel była 19. Rewelacyjnie zaprezentowała się w drugim, gdzie długo była liderką. Osiągnęła w nim drugi czas i awansowała na 11 pozycję!

Dosyć niespodziewanie zawodów nie ukończyła, liderka klasyfikacji generalnej PŚ Słowaczka Petra Vlhova, która wypadła z trasy w pierwszym przejeździe Wygrała po raz pierwszy w tym sezonie Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Gąsienica Daniel, która w tym roku wróciła do rywalizacji w PŚ po wyleczeniu ciężkiej kontuzji, od początku sezonu znajduje się w wysokiej dyspozycji. Kilkanaście dni temu zawodach PŚ w slalomie równoległym, zajmując najwyższą w karierze pozycję – 9.