Kamil Stoch

Niemiec wygrał przewagą zaledwie 0,5 pkt. Najwyżej z Polaków uplasował się Piotr Żyła, który był siódmy.

W Planicy zakończyła się walka o tytuł Mistrza Świata w Lotach Narciarskich. Zwyciężyły Niemiec Karl Geiger. Na podium stanęli także drugi Halvora Egnera Graneruda oraz Markus Eisenbichler, który zajął trzecie miejsce.

Polakom nie udało się włączyć w walkę o medale, jednak wszyscy patrzą z nadzieją na niedzielny konkurs drużynowy.

Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła mistrzostwa zakończył na siódmej pozycji po sobotnich skokach na 227 i 224,5 metra.

Na ósmej pozycji po skokach na odległości 223 i 222,5 metra uplasował się Kamil Stoch.

Rewelacyjnymi wynikami może pochwalić się debiutujący Andrzej Stękała, który po sobotnich skokach na odległości 224,5 i 212 metrów zajął dziesiątą pozycję.

Dawid Kubacki po skokach na odległości 221 i 196 metra piątkowo – sobotnie zmagania zakończył na 15 pozycji.