ykkasko

Odbył się VI Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Wystąpiło w niej sześciu reprezentantów Stowarzyszenia Sportowego Yokozuna Nowy Targ.

W turnieju brało udział 17 klubów. W konkurencji kata wystartowało 106, a w konkurencji kumite 104 zawodników i zawodniczek.  Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Najduch Dojo z Katowic prowadzony przez sensei Tomasza Najducha 4 dan, a sędzią głównym turnieju był sensei Grzegorz Sojka.

Z nowotarskiego Stowarzyszenia Sportowego Yokozuna zaprezentowało się 6 zawodników: Zuzanna Mroczka, Adam Gniadek, Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Martyna Wyrostek i Marcin Wyrostek.

Cała szóstka spisała się wspaniale. W kata bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Adam Gniadek, który również w kumite zdobył II miejsc na podium. Tuż za Adamem w kata na miejscu II uplasowała się Zuzanna Mroczka. Dodatkowo Zuza w konkurencji kumite w swojej kategorii wiekowej zdobyła III miejsce i został uznana jako najlepsza zawodniczka turnieju.

Rodzeństwo Marcin i Martyna Wyrostek także pięknie zadebiutowali na macie. Marcin zajmując III miejsce w kata i kumite, a Martyna I miejsce w kumite. W turnieju jako sędzia wzięła udział również sensei Ewa Pawlikowska wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy. Udział w turnieju pokryty został se środków pochodzących z dotacji gminy Miasto Nowy Targ.