acy 1

W Gliwicach zakończyły się czterodniowe zmagania o tytuł Mistrza Polski w kat. Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym.

Kolejny medal do swojej kolekcji dorzuciła Zuzia Kowalczyk, która brąz wywalczyła w najbardziej prestiżowej konkurencji - w turnieju indywidualnym, w której licencje zawodnicze posiada 412 juniorek w kraju.  5 m-ce Zuzia zdobyła w turnieju gier mieszanych w parze z Piotrkiem Michalskim z Białegostoku. W turnieju deblowym Zuzia w parze Olą Jarkowską z Łomży wywalczyły 9 m-ce. W turnieju drużynowym Zuzia razem z Kamilą Małysiak zakończyły zmagania na miejscu 7. W Gliwicach wystąpiła również Kamila Małysiak która indywidualnie zakończyła turniej na miejscu 49, w turnieju deblowym Kama w parze z Kasią Trochimiuk z Grodziska Mazowieckiego zdobyły miejsce 9 a w turnieju par mieszanych Kamila w parze z Wojtkiem Bogaczem z Krakowa zakończyli turniej na miejscu 33.

W Grodzisku Mazowieckim natomiast odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków w Tenisie Stołowym. Brązowy medal w grze podwójnej wywalczył Jasiu Mrugała w parze z Krzysiem Wnękiem ze Strzelina. W turnieju indywidualnym Jasiu zakończył swoje zmagania na miejscu 5. Maja Lech z Zuzią Piekarczyk z Krakowa oraz Franiu Klag z Adamem Kwapisiem z Rawy Mazowieckiej zakończyli turniej deblowy również na miejscu 5. Maja zakończyła turniej indywidualny na miejscu w przedziale 9-16, Franiu natomiast wywalczył 33 miejsce.