Fot. Magdalena Sedlak

W pierwszy weekend października miłośników Babiej Góry oraz biegów alpejskich serdecznie zapraszamy na jesienną edycję Biegu Wschodzącego Słońca, który odbędzie się 4 października 2020 r. w Lipnicy Wielkiej na Orawie.

Październikowy Bieg Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra) zostanie rozegrany na nowej trasie. Start biegu nastąpi ze Stańcowej przy zielonym szlaku turystycznym o godz. 5:30. Trasa biegu będzie przebiegać po południowym stoku masywu Babiej Góry i będzie poprowadzona na szczyt Babiej Góry zielonym szlakiem turystycznym. Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku (1725 m n.p.m.) uczestnicy będą musieli pokonać 4,5 kilometra i aż +840 metrów przewyższenia! Jeżeli pogoda dopisze to w trakcie biegu oraz na mecie uczestnicy będą mogli podziwiać spektakularny wschód słońca. Na szczycie Babiej Góry każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a Diablak podaruje każdemu niezapomniane wrażenia i widoki. Z Diablaka przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać przepiękną panoramę Tatr oraz Beskidów.

Fot. Krzysztof Nagacz

Na wysokości 1616 m n.p.m. uczestnicy biegu będą mogli zobaczyć ślady po ruinach schroniska, które zostało wybudowane w latach 1904–05 z inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia turystycznego Beskidenverein. Było to pierwsze i najwyżej położone schronisko w masywie Babiej Góry.

Informacje o Biegu Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra):

- Dystans: 4,5 km

- Przewyższenie: +840 m

- Start: 4 października 2020 r. godzina 5:30

- Limit czasu: 2 godziny

- Miejsce startu: Stańcowa (Gmina Lipnica Wielka) – szlak zielony przy Rajsztagu

- Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

- Limit miejsc: 250

- Biuro zawodów: Stańcowa (Gmina Lipnica Wielka) – Polana przy Rajsztagu

Link do zapisów:

https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_bieg_wschodzacego_slonca_stancowa__babia_gora/3708

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: http://biegnababia.pl/?page_id=1889

Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra)  oraz do odwiedzenia Lipnicy Wielkiej na Orawie, która malowniczo rozciąga się u podnóża Babiej Góry. Bieg Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra) jest organizowany przy współpracy z Gminą Lipnica Wielka, Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz Nadleśnictwem Nowy Targ.

Zapraszamy do Lipnicy Wielkiej i na Babią Górę!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Krzysztof Nagacz, Radosław Denisiuk