sebixjoyride

Sebastian „Sebix” Podgórski z Tylmanowej odegrał jedną z głównych ról, w rozegranej w ten weekend ostatnie edycji Pucharu Polski w Downhilu, która była połączona z zawodami JoyRide.

W pierwszy dzień Podgórski – rywalizujący w kategorii juniorów - triumfował w konkurencji „Dula Slalom”. Zwyciężył zarówno w eliminacjach jak również w przejeździe finałowym.

Dzień później Podgórski powtórzył swój wyczyn w konkurencji Downhill. W eliminacjach wytyczoną trasę pokonał w czasie 2.06.92, który był czwartym czasem zawodów. W nocnych finałach tylmanowianin zanotował nieco gorszy czas (2:11.63), ale i tak triumfował z przewagą ponad 7 sekund nad drugim miejscem.

Na zakończenie rozegrano zwody RedBull bez łańcucha. Tutaj Podgórski miał mały wypadek. Na jednym z odcinków zaliczył „glebę” i finalnie uplasował się na 11 miejscu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski „Sebix” – który brał udział w trzech z czterech eliminacji - w kategorii juniorów zajął miejsce trzecie.