mwg plakat A3 poziomy 3 1

Przez cztery dni, jedni z najlepszych polskich i zagranicznych kolarzy, z 25 teamów, będzie rywalizować w Małopolskim Wyścigu Górskim. To już 58 edycja tej kolarskiej imprezy, cenionej za trudne trasy i wysoki poziom sportowy.

Tegoroczny program Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapowiada się na wymagający z punktu widzenia zawodników. Czekają na nich cztery sportowe wyzwania, w których będą musieli wykazać się najwyższym kolarskim kunsztem i ponadprzeciętną wytrzymałością. Całość rozpocznie się prologiem 17 września indywidualną jazdą na czas na podjeździe w Krakowskim Lasku Wolskim. Dzień później kolarze zameldują się w Wielczce, skąd wyruszą na 116-kilometrową trasę pierwszego etapu do Myślenic. 19 września to już ściganie się po zdecydowanie bardziej pofałdowanym, górzystym terenie. Peleton rozpędzi się w Niepołomicach, by po 142 kilometrach zawitać na przepiękny rynek w Nowym Targu. Ostatni dzień zmagań przypadający na 20 września to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy mordercza wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

To, co wymagające dla zawodników, jest atrakcyjne dla kibiców. Będą mogli oni podziwiać esencję kolarstwa: brawurowo pokonywane zakręty, sprinty przy nieosiągalnej dla rowerzystów prędkości i zdobywanie sztywnych podjazdów. Dlatego warto będzie wypatrywać wielonarodowego peletonu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i wyjść mu na spotkanie.

Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce. Wszystkie informacje o wyścigu wraz ze szczegółowym minutowym programem przejazdu można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu

Zapraszamy do kibicowania kolarzom na nowotarskim Rynku w najbliższą sobotę o 16:50! Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ. Honorowym patronem 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.