20200905 125329JEZIORO ŻYWIECKIE. Na wodach Jeziora Żywieckiego odbyły się XXVI Międzynarodowe Regaty Puchar Beskidów – Interpuchar. Wzięło udział 109 zawodników rywalizujących na jednoosobowych jachtach klas Optimist (do lat 15), Laser 4,7 i Laser Radial.

W bardzo dobrych warunkach wiatrowych odbyły się po cztery wyścigi w każdej klasie. Świetnie żeglowała szesnastoletnia Izabela Legutko z KS Wiaterni Nowy Targ w klasie Laser 4,7 (wcześniej zawodniczka Optimist). Iza zajęła trzecie miejsce, co dla mało jeszcze doświadczonej w klasie Laser żeglarki jest ogromnym sukcesem.

KS Wiaterni reprezentowało w tych regatach 14 zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

Optimist dziewczęta: Eliza Dudas – 11, Nadia Wielkiewicz – 14, Natalia Gąsienica-Wawrytko – 16, Karolina Kucharska – 18, Aleksandra Sięka – 27

 Optimist chłopcy: Piotr Bystrowski – 17, Michał Legutko – 25, Mateusz Petryla – 31, Rafał Bednar – 36, Ignacy Jankowski – 37;

Laser 4,7 dziewczęta: Martyna Bystrowska – 8

Laser 4,7 chłopcy: Jakub Gąsienica-Wawrytko – 9

Laser Radial chłopcy: Daniel Legutko – 7.

20200906 151958

Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi początkujący - ośmioletni Rafał (najmłodszy chłopiec w tych zawodach) oraz dziewięcioletni Ola i Ignacy, którzy nie tylko rywalizowali ze znacznie starszymi przeciwnikami, ale dzielnie zmagali się z silnym wiatrem zmuszającym do bardzo dużego wysiłku i pokonywania lęku.

Dobre wyniki i liczna grupa zawodników KS Wiaterni to również efekt tegorocznego wsparcia ze strony Urzędu Miasta Nowy Targ oraz ZEW Niedzica S.A., co pozwoliło na poprawę bazy sprzętowej i przekłada się na wzrost możliwości szkoleniowych Klubu.

Informacja i fot. Piotr Urzędowski