Młodzicy i Żacy 1

Po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznawiają rozgrywki tenisiści stołowi. Sezon 2019/2020 zostaję dokończony więc najważniejsze imprezy które był zaplanowane na kwiecień, maj i czerwiec czyli Mistrzostwa Polski i Małopolski rozgrywane będą we wrześniu i październiku.

W ten weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i wojewódzkie eliminacje do Mistrzostw Polski Żaków, Młodzików, Kadetów i Juniorów oraz II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów.  W każdym z wyżej wymienionych turniejów swoich przedstawicieli mieli tenisiści nowotarskich Gorców.

W dalekim Sępólnie Krajeńskim odbyły się MP Młodzieżowców w których dzielnie walczyła Aleksandra Garb zdobywając 5 m-ce w turnieju drużynowym w parzę z Sandrą Kozioł z Krakowa, Ola 5 m-ce zdobyła również w turnieju gier podwójnych w parze z Julią Wójcik z Chróścic, 9 m-ce w turnieju indywidualnym oraz 33 m-ce w turnieju gier mieszanych w parze Bartoszem Królikowskim, który w przyszłym sezonie wraca do Nowego Targu.

Dwudniowy turniej odbył się na obiektach sportowych krakowskiej Bronowianki, gdzie walczono o bilety na MP w Żakach, Młodzikach, Kadetach oraz Juniorach.  W sobotnich eliminacjach rywalizowali Żacy oraz Młodzicy. Awans do MP Żaków które odbędą się 8-10.10.2020 w Grodzisku Mazowieckim wywalczył Franciszek Klag, natomiast w kat. Młodzików na MP które odbędą się w dniach 2-4.10.2020 w Krośnie awans uzyskali Piotr Gniadek i Jan Mrugała. Ponadto start w MP z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego zapewniony mają: Maja Lech i Jan Mrugała w kat. Żaków oraz Iwona Kolasa, Wiktor Klag, Kacper Szurlej i Michał Kowalczyk w kat. Młodzików.

Poniżej wyniki zawodników KS Gorce:

Kat. Żaczek:

9-16 m-ce Maja Klag

Kat. Żaków:

1 m-ce Franiu Klag

5-8 m-ce Antoś Kuros

9-16 m-ce Daniel Żółtek

9-16 m-ce Bartosz Kowalczyk

Kat. Młodziczek:

3 m-ce Maja Lech

4 m-ce Ola Kunka (Tornado Waksmund)

5-8 m-ce Alicja Mroczka

5-8 m-ce Natasza Pietruszyńska

Kat. Młodzików:

1 m-ce Piotr Gniadek

2 m-ce Jasiu Mrugała

4 m-ce Krzysztof Jachymiak

9-16 m-ce Mateusz Marduła

W niedzielę rywalizowali Kadeci i Juniorzy oraz Skrzaci rozgrywali swój II WTK. W kat. Juniorek zwycięstwo odniosła Kamila Małysiak i razem z Zuzią Kowalczyk wystąpią na MP Juniorów (8-11.10.2020 Gliwice). W Kat. Kadetów również I m-ce zdobył Bartłomiej Mrugała natomiast II m-ce wywalczyła Natasza Korczak, którzy razem z Anią Cyrwus wystąpią w MP Kadetów (24-27.09.2020 Kraśnik), m-ce 5 wywalczyła Martyna Kamińska (Tornado).

Skrzaci natomiast zdobyli następujące miejsca:
3 m-ce Maja Klag
5 m-ce Bartosz Kowalczyk
7 m-ce Sebastian Maślanka
8 m-ce Michał Marduła

Tomasz Klag