266395975 5901427339872817 2492563640705934444 n

Duże kontrowersje wywołał temat maskotki związanej z obchodami 90-lecia Klubu Hokejowego Podhala Nowy Targ.

Zaczęło się od projektu, który we we środę klub opublikował na oficjalnym klubowym fan page. Postać z głową barana ubrana w klubowe barwy i ekwipunek hokeisty wywołała skrajne odczucia w gronie kibiców. Nie brakowało krytycznych opinii. Nazajutrz klub ogłosił więc konkurs na „maskotkę”. Głosowano za pośrednictwem facebookowych emotek, co również wywołało spore poruszenie. Część kibiców sugerowała bowiem, że taka forma głosowania spowoduje, że wiele głosów oddanych będzie przez przypadkowe osoby. Ostatecznie spośród czterech propozycji, wygrał wspomniany baran. Po zakończeniu głosowania klub niespodziewanie wydał komunikat o treści:

Jako klub nie chcemy tworzyć kości niezgody w naszym środowisku. Dlatego w trosce o jak najlepsze relacje pośród naszych sympatyków pomimo przeważającej ilości głosów przekazanych na jeden z projektów – oddajemy sprawę maskotki w ręce kibiców. Jednocześnie cieszymy się, że nasi kibice nie są obojętni na sprawy klubu i zaangażowali się w kwestię klubowej maskotki tak mocno. Jako klub jesteśmy otwarci na współpracę i oferujemy swoją pomoc.

Tutaj również część kibiców odebrała to jako formę buntu wobec głosów sprzeciwu. Wymiana zdan między zarządem, a kibicami trwa na fan page Tauron Podhala.