IMG 5388

W 10 edycji turnieju zorganizowanego przez Podhalańską Ligę Futsalu udział wzięło 10 drużyn. Rywalizowano na obiektach Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej.

Formuła turnieju dobrze znana. Pierwszy etap to rywalizacja w grupach, kolejny to już faza pucharowa, gdzie przegrana oznaczała pożegnanie się z turniejem.

O wyrównanym poziomie niech świadczy fakt, że w kilku przypadkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W ten sposób rozstrzygnęły się m.in. jeden ćwierćfinał i oba mecze półfinałowe, w których w regulaminowym czasie gry goli nie oglądaliśmy.

Ostatecznie po miano najlepszej drużyny X Turnieju Mikołajkowego sięgnęli gracze ekipy Zomo Promo/Fun&Football, po wygranej w finale nad Don Tornado. Miejsce na podium uzupełnili gracze Zmarnowanych Talentów.

Indywidualnie wyróżniono: Kamila Ciszka (Don Tornado) – najlepszy bramkarz, Piotra Bryję (Zmarnowane Talenty) – król strzelców, oraz Przemysława Zająca (ZomoPromo/Fun&Football) – MVP turnieju.

Grupa A: Amigos - Don Tornado 0:0, La Zabawa - Amigos 1:1, Don Tornado - La Zabawa 6:1
Grupa B: Łucznik Załuczne - Dzida w przód 1:0, Karpaty Krosno - FC Koniki 2:2, Dzida w przód - FC Koniki 2:3, Łucznik Załuczne - Karpaty Krosno 4:0, Karpaty Krosno - Dzida w przód 1:0, FC Koniki - Łucznik Załuczne 2:2
Grupa C: Zoma Promo/Fun & Football- TS Patroni 4:1, Zoma Promo/Fun & Football - Zmarnowane Talenty 2:0, Zmarnowane Talenty - TS Patroni 3:0

Ćwierćfinały
Łucznik Zauczne – Amigos 1:0
Zoma Promo/Fun&Football – Karpaty Krosno 0:0 k. 4:3
Don Tornado – TS Patroni 1:0
FC Koniki – Zmarnowane Talenty 1:3

Półfinały
Łucznik Zauczne – Zomo Promo/Fun&Football 0:0 k. 1:2
Don Tornado – Zmarnowane Talenty 0:0 k. 3:1

Mecz o 3 m-ce
Łucznik Zauczne – Zmarnowane Talenty 0:2

Finał:
Don Tornado – Zomo Promo/Fun&Football 0:2