249961230 182959024012035 3486018400123826115 n

11 listopada w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej rozegrano Turniej Piłki siatkowej Drużyn mieszanych.

 To pierwsza edycja takiego turnieju w Białce Tatrzańskiej. Zgłosiło się do niego 12 drużyn, łącznie około 100 osób. Są to zespoły: Podhale Dream Team, Spektakularni Nowy Targ, 8 Chrzanów, Bochnia Green Home, Net-mix, Orly Naprawa, Głodne Wilki, Dziadki Sucha Beskidzka, Towarzystwo wzajemnej adoracji, Tuje Kraków, Jazzy Niepołomice oraz Euforia. Opowiada nam o nich pan Jacek Bałos, który wraz z panią Patrycją Stramą zorganizował wydarzenie:

Poziom jest wysoki, są tutaj zawodnicy, którzy grali w drugich czy trzecich ligach polskiego związku. Z naszego terenu mamy tylko dwie drużyny, pozostałe przyjechały z Krakowa, Śląska.

Jak wyglądają rozgrywki?

W każdej grupie mamy po cztery drużyny, gdzie gra każdy z każdym, z tego wyłania się zwycięzca oraz drugie i trzecie miejsce. Z każdej grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny i dwa najlepsze trzecie miejsca. Póżniej ćwierćfinały, i mecze o miejsca 12-9. Kolejno równolegle do półfinałów  są mecze o miejsca 8-5. Na końcu finały i mecze o 3 miejsce. 

Spotkania sędziowali artbitrowie z Nowosądeckiego Związku Piłki Siatkowej.

Klasyfikacja turnieju:

1. 8 Chrzanów
2 . Dziadki Sucha Beskidzka
3. Bochnia Green home
4. Głodne Wilki
5. Podhale Dream Team
6. Orly Naprawa
7. Spektakularni Nowy Targ
8. Euforia
9. Tuje Kraków
10. Jazzy Niepołomice
11. Net-mix
12. Towarzystwo wzajemnej adoracji.

 

Mvp Kobiet: Paulina Kościelniak

Mvp Mężczyzn: Kacper Urbaniak

Coraz więcej piłki siatkowej widać ostatnimi czasy w Białce Tatrzańskiej. Turniejem zainteresowało się dwóch Mistrzów Polski Młodzików?

Tak, biorą udział w turnieju, co gromnie nas cieszy. Wspiera nas bardzo Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej i jego dyrektor pan Artur Kasperek, który udostępnił nam obiekt i  pomaga nam promować siatkówkę na naszym terenie. Na Podhalu górują sporty zimowe, taki turniej to szansa też dla Białki na promocję regionu. Rozegranie turnieju umożliwili nam sponsorzy, za co również serdecznie dziekujemy.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie. Widać, że siatkówka cieszy się zainteresowaniem i na naszym terenie, a zawodnicy przekazują swoją pasję i młodszemu pokoleniu, m. in. przyjeżdżają na zawody całymi rodzinami.