IMG 9369

Zakończył się już trzydziesty sezon na trawie w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej za nami. Tytuł mistrzowski – po raz 19 w historii - wywalczyli piłkarze drużyny PAKI JANA.

Wicemistrzem została drużyna KDRK a trzecie miejsce wywalczyła drużyna STC. Kolejne miejsca zajęły: Gazda (obrońca tytułu), Joga Bonito, Gim Forteca, Kunka (spadek) oraz Wierchy Old Boys (spadek). Druga ligę wgrała PRO Contract Dragon Ball (awans) za plecami której, drugie miejsce zajęła drużyna Galeria Wnętrz Team (awans) oraz piłkarze Mix-40, którzy zajęli trzecie miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowali się SUPRA, Pasieka Bzyk, Pub po Bandzie, ART. Coders, White Bears oraz Wawel Team

Po koronę króla strzelców sięgnęli Tomasz Remiasz z drużyny Paki Jana w I lidze z dorobkiem 28 goli oraz Kamil Marszałek z drużyny PRO Contract Dragon Ball w II lidze autor 24 trafień. Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Tomasz Pyrek z drużyny Joga Bonito, MVP całego sezonu dla Szymon Kolasa z drużyny Kunka Team, a w drugiej lidze najlepszym bramkarzem został Krzysztof Piwowarski z drużyny PRO Contract Dragon Ball oraz MVP całego sezonu dla Roberta Możdżenia z zespołu Supry.

- Za nami bardzo emocjonujący i tym samym ciekawy sezon jak w pierwszej lidze tak i w drugiej. Do samego końca ważyły się losy o miejsca na podium. Na trzy kolejki gracze Paki Jana wywalczyli tytuł mistrzowski. Do ostatniej kolejki zawodnicy drużyn Kdrk, Gazdy oraz Stc walczyli o drugie miejsce, trzeba było dodatkowej tabelki, która wyłoniła zespoły na podium/przypominam że wszystkie drużyny zgromadziły tą samą liczbę po 28 punktów – mówi Jan Buczek, koordynator rozgrywek - W drugiej lidze cztery zespoły walczyły do samego końca i do ostatniej kolejki o awans i miejsca na podium. Niespodziewanie awans z drugiego miejsca wywalczyła drużyna Galeria Wnętrz Team, która nie była faworytem w lidze. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, którego reprezentował Arkadiusz Szymczyk, panu dyrektorowi MCSiR Krzysztofowi Łapsie, sędziom prowadzącym mecze przede wszystkim Łukaszowi Królczykowi oraz Markowi Danielczakowi, Pawłowi Barwinskiemu, Marcinowi Tesarskiemu, Portalowi Podhaleregion jak i Nowotarskiej Telewizji Kablowej czele z Maciejem Zubkiem za patronat, Szymonowi Pyzowskiemu, Firmie Nowotarska Manufaktura Piwna na czele z Andrzejem Wyszyńskim za nagrody indywidualne. Szczególne podziękowania również drużynom za pomoc koledze Rafałowi Kostrzewa. On również serdecznie dziękuje – dodał Buczek.

3 listopada ruszają rozgrywki na hali