apwislapiknik

Na stadionie w Czarnym Dunajcu odbył się IX Piknik Akademii Piłkarskiej. Sportowe emocje towarzyszyły wszystkim od samego początku i trwały do końca.

W turnieju o puchar Akademii rywalizowało 10 zespołów. Ciężkie zmagania przyniosły zwycięstwo Młodej Orawie Jabłonce, a tuż za nią uplasowała się Wisła Kraków. Każda drużyna zagrała 8 meczów w formacie 2x grup.

Impreza rozkręcała się z każdym gwizdkiem, zwiastującym kolejne mecze. Na drugim boisku z naturalną nawierzchnią odbył się niezwykły pojedynek: skrzaty vs. mamy skrzatów. Padło mnóstwo bramek, zarówno w siatkę najmłodszych, jak i tych starszych.

Następnie do rywalizacji przystąpiły drużyny z kategorii żak. 8 zespołów, w formule każdy z każdym. Turniej odbył się bez klasyfikacji końcowej, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z okazji kolejnej edycji Pikniku. Nad grą fair play czuwał trener Radosław Nowocin.

- Bardzo cieszymy się z przebiegu całego pikniku. Dużo sportowych emocji oraz dwa turnieje na wysokim poziomie piłkarskim w kategorii żak i orlik. Z roku na rok piknik naszej akademii cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a my staramy się sprostać oczekiwaniom. Głównym celem jest wspólna integracja. Udało się zrealizować cały plan, jaki zamierzyliśmy sobie na ten rok. Dziękuję w swoim imieniu wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia – dodał Kamil Lupa, koordynator grup dziecięcych.

apwisla

Po zakończonych zmaganiach żaków przyszła kolej na młodzików KS Zakopane. Oba zespoły wykazały się świetną formą, która zaowocowała wieloma golami. Podopieczni trenera Maksymiliana Sobuli wygrali mecz 3:2.

Pora na kolejne konkursy przygotowane przez koordynatorów w kategorii skrzat/żak oraz orlik/młodzik. Każda kategoria miała po 4 konkursy, zarówno sprawnościowe, jak i piłkarskie. Zawodnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w slalomie z piłką, torem przeszkód, celnością oraz szybkością.

Przez cały dzień uczestnikom Pikniku towarzyszyła strefa partnera technicznego R-GOL. Równocześnie zawodnicy kategorii starszych irampkarzy oraz junior rywalizowali w siatkonodze oraz odmianie piłkarskiego ping-ponga - teqball.

Przez całą imprezę trwała loteria fantowa. Z każdą edycją Pikniku jej zainteresowanie rośnie, ale tegoroczne przeszło najśmielsze oczekiwania.

Na zakończenie rozegrano mecz towarzyski z ZKP Asy Zakopane. Drużyna Wisła Czarny Dunajec grała z gościnnym występem przedstawicieli firmy R-GOL.

IX Piknik Akademii Piłkarskiej został dopięty na ostatni guzik, dzięki świetnej współpracy organizatorów, trenerów, wychowanków oraz ich rodziców.

AO