ff3

W weekend na Stadionie Miejskim w Nowym Targu rozegrano turnieje piłkarskie w kategorii żaków, młodzików i orlików, zorganizowane przez Fun&Football.

W sobotnim turnieju żaków wzięło udział 11 ekip. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowały o wejście do grupy złotej oraz srebrnej. Po arcyciekawych spotkaniach, awans z grupy A wywalczyły drużyny AP Bonito Mszana Dolna, KS Zakopane 2013, oraz Orawa Jabłonka 2013.

W równolegle rozgrywanej grupie B, miejsca premiowane awansem zajęły kolejno: Fun&Football oraz Szaflary.
Takim oto sposobem, w grupie złotej zagrały wszystkie wymienione wyżej ekipy, natomiast grupę w grupie srebrnej rywalizowały: Lubań Maniowy II, UKS Lisek Milówka, Topór Tenczyn, Lubań Maniowy I, Orawa Jabłonka 2014 oraz KS Zakopane 2014.

W fazie finałowej działo się wiele – pomimo porażki w bezpośrednim meczu w grupe, KS Zakopane 2013 bierze odwet i pokonuje w decydującym meczu AP Bonito Mszanę Dolną i zajmuje pierwsze miejsce na podium. Pudło dopełnia ekipa z Jabłonki, r 2013.

1. KS Zakopane 2013
2. AP Bonito Mszana Dolna
3. Orawa Jabłonka 2013

Wyróżnienia indywidualne:

-król strzelców – Jakub Niedziałek (KS Zakopane 2013)
- najlepszy bramkarz – Filip Martyniak (KS Zakopane 2013)

W niedzielnych turniejach orlików oraz młodzików wzięło udział 12 drużyn (6 orlik, 6 młodzik). W grupach ekipy rywalizowały systemem ligowym – każdy z każdym.

W orlikach, bezkonkurencyjna okazała się drużyna AP Bonito Mszana Dolna (czerwona). Zawodnicy z Mszany byli bezlitośni dla przeciwników, strzelali dużo bramek, co okrasili nagrodą króla strzelców – Jan Jarosz (7 bramek). Drugą nagrodą indywidualną, za wspaniałą postawę między słupkami, otrzymał Filip Bohaczyk (Orawa Jabłonka).
Drużyny rywalizujące w kategorii orlik: Orawa Jabłonka, MasterKids, KS Zakopane 2013, Fun&Football, AP Bonito Mszana Dolna Czerwoni, AP Bonito Mszana Dolna Niebiescy.

Turniej młodzików odbył się w takiej samej formule – 6 drużyn ( KS Zakopane Niebiescy, KS Zakopane Biali, Filkówka Barwałd Średni, Orawa Jabłonka 2009 oraz 2010, MasterKids) rywalizowało o puchar za 1 miejsce oraz wyróżnienia indywidualne.

Zwycięzcą tej kategorii okazała się drużyna KS Zakopane Niebiescy. Drużyna trenera Kacpra Borzęckiego do ostatniego gwizdka walczyła o zwycięstwo w turnieju, remisując ostatni mecz w bezpośrednim pojedynku z Orawą Jabłonką 2009. Bezbramkowy remis okazał się wystarczający, gdyż do tego meczu KS Niebiescy byli bezbłędni, natomiast Orawa Jabłonka 2009 już jeden remis miała. Na trzecim stopniu podium uplasował się zespół MasterKids.

Wyróżnienia indywidualne:

-  król strzelców – Karol Szczygieł
- najlepszy bramkarz - Jakub Łukaszczyk

- Dziękujemy za sportową rywalizację w duchu fair play. Wielkie podziękowania dla rodziców za liczne przybycie i doping oraz trenerom za przygotowanie i prowadzenie swoich podopiecznych na zawodach! Podziękowania również w kierunku sponsorów i partnerów naszego wydarzenia: Termy Gorący Potok- sponsoring wejściówek na swój obiekt dla wszystkich uczestników, którzy zajęli miejsca na podium. Zoma-Promo, Didosport, Ragil.pl, Urząd Miasta Nowy Targ, Delice Catering z Jabłonki oraz patron medialny podhaleregion – podkreślił Przemysław Zając z Fun&Football.