IMG 7127

W meczu 4 rundy Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piki Nożnej Podhale Nowy Targ pokonało 1:0 Wierchy Rabka.

Mecz rozegrano w Nowym Targu, choć to Wierchy pełniłi w nim rolę gospodarza. Rabczanie wciąż bowiem nie mogą korzystać ze swojego zmodernizowanego boiska.

Pierwsza połowa bezbarwna. Przeważało Podhale, ale niespecjalnie zagrażało ono bramce przeciwnika. Niemniej nowotarżanie na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 44 minucie piłka dosyć szczęśliwie dotarła w polu karnym Wierchów pod nogi Łukasza Furtaka, a ten oddał skuteczny strzał.

Po zmianie stron odważniej próbowały zaatakować Wierchy. W 53 minucie sporych problemu sprawił bramkarzowi Podhala, strzał z dystansu Szymona Jeziorskiego. W odpowiedzi okazje dla nowotarżan miał Damian Lepiarz, ale Zhuk poradził sobie z jego uderzeniem. W 74 minucie Wierchy były najbliżej zdobycia bramki. Z bocznego sektora boiska Grzegorz Misiura posłał piłkę na 5 metr przed bramką Podhala, tam główkował Paskal Zgierski, ale minimalnie chybił. Jeszcze w 79 minucie mocny, celny strzał jednak w sam środek bramki oddał Tomasz Dudek. W 88 minucie niewiele do szczęścia zabrakło też Patrykowi Florkowi. W doliczonym czasie gry to Podhale mogło przypieczętować wygraną. Strzał Grzegorza Płatka wybronił jednak Zhuk.

Wierchy Rabka – Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Furtak 44.

Wierchy: Zhuk – Lutsenko, Jeziorski, Myrda (70 Czubin), Traczyk – Kołpak (55 Zgierski), Florek, Otręba (19 Majeran), Kościelniak (70 Misiura) – Kęska, Banik (55 Dudek).

Podhale: Szymajda – Broda, Kowalski, Żołądź – Furtak (46 Lepiarz), Lech (46 Kapuścinski), Kaim, Serafin (46 Płatek), Durda, Molis (46 Burnat) – Nowak (46 Szynka).

Sędziował Rafał Arendarczyk oraz Paweł Barwiński, Kamil Fudro.

Żółte kartki: Burnat- Kęska, Dudek, Traczyk.