IMG 5194

Hokeiści Podhala Nowy Targ drugi raz w okresie przygotowawczym mierzyli się w meczu sparingowym z GKS Katowice. Po przegranej w pierwszym meczu na lodowisku przeciwnika, we własnej hali nowotarżanie wzięli rewanż, choć długo wcale się na to nie zanosiło.

Po pierwszej tercji prowadzili gości, po trafieniu z 17 minuty Patryka Krężołka, który z bliska dobił strzał Mateusza Bepierszcza. Podhale też miało swoje szanse w tej odsłonie. Najlepszą – jeszcze przy wyniku 0:0 - zmarnował Kacper Bryniczka, który po świetnym podaniu od Tomasa Franka, nie trafił czysto krążek i w efekcie chybił.

W drugiej tercji to znów przyjezdni pierwsi cieszyli się z gola. W 24 minucie Krężołek w środkowej tercji wywalczył bezpański krążek, dograł do Matiasa Lehtonena, a ten oddał skuteczny strzał. Podhale odpowiedziało w 36 minucie, trafieniem Gleba Bondaruka, który posłał krążek między parkany Macieja Miarki. Wcześniej bramkarz GKS wygrał pojedynki m.in. z Fabianem Kapicą i Pawiełem Nowożyłowem. W 37 minucie mieliśmy już remis na tablicy wyników. Na listę strzelców wpisał się Dawid Majoch, finalizując składną akcję swojej formacji.

Już pierwsza akcja gospodarzy w trzeciej tercji powinna zakończyć się golem. Miarka zatrzymał jednak strzał Bartłomieja Neupauera, który poprzedziła świetna dwójkowa akcja Nowożyłowa z Bondarukiem. W 45 minucie „Szarotki” wyszły na prowadzenie, grając w podwójnej liczebnej przewadze. Po wymianie podań z Neupauerem, Nowżyłow wjechał przed bramkę GKS i z najbliższej odległości, strzałem po lodzie pokonał Miarkę. Nowożyłow. Gospodarze poszli za ciosem i w 52 minucie podwyższyli prowadzenie. Znów w głównej roli wystąpił Nowożyłow, który po objechaniu bramki GKS świetnym podaniem obsłużył Łukasza Siutego, a ten już tylko dopełnił formalności.

Równo z syreną goście - grając bez bramkarza - zmniejszyli rozmiary porażki, za sprawą Alexandera Yekimenko.

KH Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

0:1 Krążołek – Bepierszcz (16:03)
0:2 Lehtonen – Krężołek - Bepierszcz (23:37)
1:2 Bondaruk – Mrugała (35:13)
2:2 Majoch – Bryniczka – Franek (36:45)
3:2 Nowożyłow – Neupauer (44:50, 5/3)
4:2 Siuty – Nowożyłow (51:48)

4:3 Yakimenko - Lehtonen (59:59, 6/5)

Podhale: Polak – Sulka, Mrugała, Nowożyłow, Neupauer, Bondaruk – Szurowski, P. Wsół, Majoch, Bryniczka, Franek – Tomasik, Michalski, Siuty, Słowakiewicz, Wielkiewicz – Nykaza, Kamieniecki, Saroka, T. Kapica, F. Kapica.

Katowice: Miarka – Rompkowski, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Mularczyk – Hudson, Schmidt, Skrodziuk, Lehtonen, Lebek – Musioł, Krawczyk, Miłek, Prokurat, Krężołek oraz Adamus.

Sędziowali: Mateusz Niżnik, Robert Długi.