8af1d22532f1e6fadca1f0b522d90dc3

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ drugi raz w ciągu 5 dni mierzyli się w meczu sparingowym z drużyną Ciarko STS Sanok. Po piątkowej wygranej „Szarotek” w Nowym Targu (4:3), tym razem to sanoczanie wykorzystali atut własnego loda i zwyciężyli 3:1

Trener Podhala Andriej Gusow w porównaniu z pierwszym meczem dokonał kilku roszad w składzie. Wolne dostali m.in. obchodzący dzisiaj 30 urodziny Bartłomiej Neupauer i Robert Mrugała. W ich miejsce pojawili się Kacper Worwa, Daniel Nykaza i Kacper Malasinski. W bramce „Szarotek” tym razem pełne 60 minut rozegrał Paweł Bizub.

Pierwsze dwie tercji remisowe, z taka różnicą że w pierwszej gole nie padły. W drugiej pierwsi powody do radości mieli gospodarze, konkretnie Sami Tamminen, który podczas liczebnej przewagi swojego zespołu trafił na 1:0. Odpowiedź Podhala przyszła po niespełna dwóch minutach. Teraz to nowotarżanie należycie wykorzystali grę 5/4 i wyrównał Pawieł Nowożyłow.

W 3 tercji to sanoczanie przechylili szalę zwycięstwa. W 53 minucie do bramki Bizuba trafił Jakub Bukowski. Dosłownie chwilę potem Gleb Bonadruk przegrał pojedynek jeden na jeden z Patrykiem Spesnym. W końcówce karą meczu ukarany został Tomas Franek. W dodatku Podhalanie prze 5 minut musieli bronić się 4 na 5 i w takich okolicznościach w 58 minucie stracili gola numer trzy.

Kolejne spotkanie sparingowe Podhale rozegra w piątek, we własnej hali z GKS Katowice.

Ciarko STS Sanok - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Bramki

1:0 Tamminen -Henttonen, Hammalainen (23:21 5/4),
1:1 Nowożyłow - Tomasik (25:54, 5/4),
2:1 Bukowski - Henttonen, Jekunen (52:16)
3:1 Wilusz – Olearczyk, Biały (57:09, 5/4)

Sanok: Spěšný - Jekunen, Pippo; Henttonen, Hamalainen (2), Bukowski - Rąpała (4), Olearczyk; Dulęba, Wilusz, Biały - Marva, Pavúk; Witan (2), Tamminen, Hiltunen - Bilas, Florczak; Łyko, Mocarski, Filipek

Podhale: Bizub - Sulka, Kamieniecki; Bondaruk, Bryniczka, Nowożyłow - Szurowski, P. Wsół; Franek (25), Majoch, Siuty (2) - Tomasik, Michalski (2); Wielkiewicz, Słowakiewicz, J. Worwa - Nykaza, K. Worwa; Bochnak, Malasiński, Jankowski (2)