YIP03616

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym. We własnej hali „Szarotki” w dobrym stylu pokonały ekipę Ciarko STS Sanok, a pierwszoplanowe role w meczu odegrali Rosjanie: Pawieł Nowożyłow i Gleb Bondaruk.

Gospodarze zagrali bez przebywającego na kadrze Marcina Kolusza. W bramce tym razem szansę dostał Szymon Klimowski.  W drużynie z Sanoka zabrakło z kolei m.in. Macieja Strzyżowskiego, Macieja Bielca, a w miejsce Patrika Spesnego, pojawił się w sanockiej bramce Filip Świderski.

Świetny był początek w wykonaniu Podhala, które już po 10 minutach prowadziło 3:0, zdobywając wszystkie gole w odstępie zaledwie 137 sekund (!)

Wynik w 7 minucie otworzył – podczas gry „Szarotek” w liczebnej przewadze – Nowożyłow, który z bliska dobił strzał Roberta Mrugały. Na 2:0 podwyższył w 9 minucie Łukasz Siuty, po dwójkowej akcji z Dawidem Majochem, a w 10 minucie trzecie trafienie dołożył Bondaruk, któremu zza sanockiej bramki dogrywał Nowożyłow. Sanoczanie w pierwszej tercji odpowiedzieli jedynie golem Juliusa Marvy z 13 minuty. Przyjezdni grali wówczas 5 na 4, a fiński defensor popisał się mocnym i skutecznym strzałem spod linii niebieskiej.

YIP03670

W drugiej tercji pierwsi okazję stworzyli sobie goście. Klimowski w efektownym stylu wygrał jednak pojedynek 1 na 1 z byłym zawodnikiem „Szarotek” Timu Hiltunenem. W 29 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 4:1, po kolejnej akcji rosyjskiego duetu. Nowżyłowmimo asysty obrońców - objechał sanocką bramkę, podał na drugi słupek do Bondaruka, a ten z bliska już tylko dopełnił formalności. Goście – mimo liczebnego osłabienia – dobyli swojego drugiego gola w 38 minucie, za sprawą indywidualnej akcji Toniego Henttonena.

Henttonen mógł się drugi raz wpisać na listę strzelców w 48 min, ale tym razem – kolejny raz – świetnie interweniował Klimowski. Parę chwil później bramkarz Podhala nie zdołał jednak powstrzymać szarży Jakuba Bukowskiego i sanoczanie zbliżyli się do nowotarżan na dystans jednego gola. W końcówce Podhalanie musieli się jeszcze bronić w liczebnym osłabieniu, ale wygranej już sobie odebrać nie pozwoli.

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko Sanok 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Nowożyłow - Mrugała, Bondaruk (6:56, 5/4), 2:0 Siuty – Majoch, Bochnak (8:54), 3:0 Bondaruk – Nowożyłow (9:13), 3:1 Marva – Tamminen, Pavuk (12:46, 5/4), 4:1 Bondaruk – Nowożyłow (28:35), 4:2 Henttonen (37:58, 4/5), 4:3 Bukowski - Pippo, Hammalainen (52:36).

Podhale: KlimowskiSulka, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Nowożyłow – Szurowski, P. Wsół, Kapica, Bryniczka, Franek – Tomasik, Michalski, Wielkiewicz, Słowakiewicz, Worwa oraz Kamieniecki, Bochnak, Majoch, Siuty.

Sanok: Świderski – Pippo, Jekunen, Hanttonen, Hamalainen, Bukowski – Pavlik, Marva, Witan, Tamminen, Hiltunen – Olearczyk, Rąpała, Dulęba, Mocarski, Filipek – Białas, Florczak, Łyko, Wilusz, Biały.

Sędziowali: Robert Długi i Mateusz Niżnik.

Kary: 6-12 min.