IMG 4490

Czwartkowe popołudnie nowotarski rynek opanowali piłkarze. Wszystko w ramach prezentacji Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale. 

Jako pierwsi na płytę rynku wybiegli najmłodsi reprezentanci Akademii Piłkarskiej Podhala, która obecnie zeszesza ponad 300 zawodników w kilknuastu kategoriach wiekowaych. Jest ona od 3 lat jest posiadaczem„Złotej Gwiazdki” Polskiego Związku Piłki Nożnej, która jest najlepszym wyznacznikiem i gwarantem najwyższego poziomu szkolenia. O działaniu Akademii, jej strukturach i sukcesach szeroko opowiadał jeden z jej koordynatorów Krzysztof Leśniakiewicz. 

5- 6 latkowie razem ze swoim trenerem odbyli kilkunastu minutowy pokazowy trening, zakończony meczem….przeciwko drużynie złożonej z rodziców.

Potem publiczności zaprezentowała się pierwsza drużyna, na co dzień rywalizująca na poziomie 3 ligi. W tym sezonie aspiracje głównego sponsora klubu Wiesława Wojasa, sięgają walki o najwyższe cele, czyli awasu na szczebel centralny. 

- Mimo, że pochodzimy z różnych rejonów Polski, to zapewniam że zrobimy wszystko aby przyczynić się do tego by klub z Nowego Targu rozwijał się i odnosił sukcesy – podkreślił nowy szkoleniowiec Podhala, Szymon Grabowski.

Wtórował mu kapitan Jakub Kowalski.

- Wspólnie możemy wiele osiągnąć. Zapraszamy na trybuny. Potrzebujemy waszego dopingu – zwrócił się do publiczności.