IMG 3323

W drugiej edycji turnieju piłkarskiego rozegranego na Stadionie Miejskim w Nowym Targu udział wzięło 12 drużyn. Po rywalizacji w dwóch grupach rozpoczęły się zmagania pucharowe.

W ćwierćfinałach w dwóch z czterech spotkań do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne. Półfinały rozstrzygnęły się za to w regulaminowym czasie gry. W finale ostatecznie spotkały się drużyny: Casada i Olimp Team, co raczej niespodzianką nie było, bowiem oba te zespoły były wymieniane w gronie faworytów.

O triumfie Casady zadecydował głównie początek spotkania i dwa zdobyte w krótkim odstępie czasu gole. Pierwszy po kontrataku, drugi po rzucie karnym. Olimp rzucił się w pościg, ale wszystko na co było ich stać to jedynie bramka honorowa. W meczu o 3 miejsce ekipa Zomo Proma Fun&Football ograła 3:1 ekipę Bystra.

Organizatorzy obok nagród drużynowych przyznali też trzy wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Piotr Kolbiarz z Casady, MVP turnieju Dariusz Michałczak z Olimp Team, a najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Świdra z ZomoProma Fun&Football.

- Cieszę się, że turniej upłynął pod znakiem rywalizacji fair play. Poziom sportowy też był zadowalający. Wszystkim uczestnikom, sponsorom i partnerem dziękuję i zapraszam w przyszłości na kolejne nasze turnieje – podsumował Patryk Bachul, jeden z dwójki obok Przemysława Zająca, pomysłodawców i organizatorów turnieju.

Partnerem medialnym turnieju był portal PODHALEREGION.PL