2021 07 11 Dunajeckie Granie7189

Turniej dziecięcych i młodzieżowych drużyn piłkarskich oraz seniorów rozegrany został na boisku sportowym w Białym Dunajcu.

- Zespoły młodzieżowe, które grały jako pierwsze, brały udział w projekcie „Dla tych co własnego boiska nie mają”. Projekt był skierowany do dzieci ze szkół wierchowych, gdzie zazwyczaj dzieci grają na betonowych i asfaltowych boiskach. Aż się serce kraja jak na to się patrzy - mówiła Józefa Kolbrecka, prezes klubu Biali Biały Dunajec. - Dzieci są bardzo zadowolone, bo w ramach projektu dostały stroje piłkarskie. Teraz na zakończenie liczne nagrody. Był też wynajęty bus, którym mogły dojeżdżać na boisko - dodała.

W kategorii dziecięcej wygrała Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym, a w kategorii młodzieżowej zwyciężyli młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu. Turniej został dofinansowany w ramach projektu z Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania kwotą 50 tys. zł. - Takie imprezy watro wspierać. Jest to super wydarzenie, a przede wszystkim super zabawa dla młodych ludzi. Dzisiaj mamy finał EURO i finał w Białym Dunajcu więc nic lepszego nie mogło się zdarzyć - zaznacza Wojciech Styrczula, prezes Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania.

W turnieju piłkarskim dorosłych zawodników wygrali BIALI Biały Dunajec przed Old Boys Poroniec Poronin i Nawoj Nawojowa. Za najlepszego zawodnika uznany Dariusz Grela (Old Boys), najlepszym strzelcem okrzyknięto Szymona Skrzypiec (Nawoj), a najlepszym bramkarzem ostał Wojciech Skupień (Biali).

Kolejna impreza plenerowa z cyklu Tatrzańsich Wici zaplanowana została na 25 lipca. Będzie to XIX Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu.

fot. Marcin Szkodziński