IMG 4877

W Nowym Targu doszło do starcia na szczycie drugoligowych rozgrywek. Gospodarze Gorce podejmowali Podwawelskiego Kraków. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

Mecz godny był starcia lidera z wiceliderem Jego losy ważyły się do ostatniego pojedynku. 

Po pierwszym rzucie gier singlowych był remis 2:2.

Nowotarżanom we znaki dali się ich byli zawodnicy. Sławomir Osika pewnie ograł Wiktora Klaga, a Tomasz Chyc uporał się w czterech setach z Jakubem Czyszczoniem. Swoje mecze wygrali za to Tomasz Klag i Marek Mozdyniewicz. Pierwszy stoczył zacięty pięciosetowy bój z Łukaszem Białczykiem, drugi gładko rozprawił się z Markiem Strzałką.

Deble na remis. Dla Gorców zapunktował duet Czyszczoń/T. Klag.

Kolejny rzut gier singlowych zaczął się niepomyślnie dla gospodarzy. W starciu liderów T. Klaga z Osiką, zwycięsko wyszedł gracz Podwawelskiego. Na szczęście na drugim stole Mozdyniewicz ograł Chyca. Potem jednak to znów goście wyszli na prowadzenie bowiem W. Klag nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Białczykiem. Zostało więc do rozegrania ostatnie starcie: Czyszczoń kontra Strzałka. Gracz Gorców szybko i bez większego wysiłku wygrał pierwsze wa sety. To najwyraźniej uśpiło jego czujność i dwie kolejne partię wygrał gracz Podwawelskiego. Decydował więc tiebreak. W nim Czyszczoń wrócił na „właściwe tory” i uratował punkt dla swojego zespołu.

Tym samym nowotarżanie podtrzymali miano niepokonanych w tym sezonie, ale też przerwali serię kolejnych zwycięstw.

- Myślę, że powinniśmy cieszyć się z tego remisu, choć oczywiście celowaliśmy w zwycięstwo. Przed meczem szansę rozkładały się 50 na 50. Z przebiegu spotkania bliżej zwycięstwa wydaje się że byli nasi rywale. My nie byliśmy dzisiaj w najwyższej dyspozycji i na pewno ten punktu musimy uszanować – ocenił trener Gorców Tomasza Klag, który przyznał że sam jest zaskoczony tak udanym początkiem sezonu: - Naszym celem był awans do pierwszej „szóstki”. Gdzieś tam w przedsezonowych prognozach lokowano nas na 4-5 miejscu. Tymczasem na 6 meczów z tego sezonu, wygraliśmy 5 a 1 zremisowaliśmy i dzisiaj już każdy ma przed nami respekt – podkreślił Klag.

Gorce Nowy Targ – Podwawelski Kraków 5:5

Punkty dla Gorców: Mozdyniewicz 2, T. Klag 1,5, Czyszczon 1,5, W. Klag.