11jesien

Zakończyła się piłkarska runda jesienna. Wzorem lat ubiegłych wybraliśmy naszym zdaniem najlepszą „11” zawodników spośród klubów z naszego regionu.

W przypadku wyboru zawodników kierowaliśmy się głównie wpływem gracza na losy swojej drużyny, a także indywidualne umiejętności wyróżniającego go spośród innych zawodników z tej samej klasy rozgrywkowej.

BRAMKARZ

 Vasyl Zhuk (Wierchy Rabka)

 Pewny punkt w bramce Wierchów. Imponuje refleksem i opanowaniem. Bardzo ambitny i pracowity. Potrafi doskonale dalekim, dokładnym podaniem zainicjować akcję zespołu w ofensywie. 

OBROŃCY

Szymon Witek (Wierchy Rabka)

Transferowy strzał w „dziesiątkę” działaczy z Rabki. W Wierchach potwierdził to czym imponował we wcześniejszych zespołach. Gracz bardzo inteligentny, podejmujący na ogół trafne wybory.

Adrian Ligienza (Lubań Maniowy)

Chyba jedno z największych zaskoczeń transferowego lata na Podhalu. Lubań skorzystał na jego olbrzymim doświadczeniu z boisk 1,2 i 3 ligowych. To on zazwyczaj ukierunkowywał grę zespołu, regulował jej tempem. Jednym podaniem potrafił otworzyć drogę do bramki.

Wiktor Żołądź (Podhale Nowy Targ)

Jeden z ostatnich letnich transferów Podhala, który okazał się bardzo cenny. Zaczął od ławki rezerwowych, ale z czasem wywalczył sobie podstawowy skład. Pierwszy wybór szkoleniowca jeżeli chodzi o młodzieżowca. Jeden z trójki środkowych obrońców zespołu z Nowego Targu. Z meczu na mecz gra coraz bardziej dojrzale.

POMOCNICY

Szymon Majeran (Wierchy Rabka)

Jedna z najlepszych „lewych nóg” w IV lidze. Gracz bardzo dynamiczny, szybki, i błyskotliwy, o dużej wydolności. Mocnym jego atutem jest strzał z dystansu i precyzyjne, crossowe podanie.

Mateusz Pluta (Lubań Maniowy)

Zdecydowanie najlepsza jego runda odkąd przed paroma laty trafił do Lubania. Pokazał w niej wreszcie pełnie swoich możliwości. Napędzał akcje zespołu w ofensywie. Świetny w pojedynkach 1 na 1.

Grzegorz Płatek (Podhale Nowy Targ)

Dla nas numer 1 jeżeli chodzi o transfery do klubu z Nowego Targu. W wielu meczach był zdecydowanie najbardziej wyrazistą postacią zespołu. Technicznie jeden z najlepszych graczy w całej lidze. Nie bał się brać odpowiedzialności za wynik zespołu. 

Patryk Duda (Lubań Maniowy)

„Pan piłkarz” na poziomie IV ligi. Przykład zawodnika, który gra w piłkę bo po prostu sprawia mu to olbrzymią frajdę. Mając futbolówkę przy nodze był zagrożeniem dla każdej linii defensywnej. Zdobył 6 goli, a każdy piękniejszy od poprzedniego.

Patryk Serafin (Podhale Nowy Targ)

„Mózg” Podhala szczególnie jeżeli chodzi o kreowanie gry w ofensywie. 6 zdobytych goli to jeden z najlepszych wyników w zespole. Dysponuje mocnym, precyzyjnym strzałem.

NAPASTNICY

Łukasz Pazurkiewicz (Wierchy Rabka)

Po słabszym zeszłym sezonie, w tej rundzie znów był liderem w ofensywie zespołu z Rabki. 13 zdobytych goli plasuje go w ścisłej czołówce najlepszych strzelców IV ligi. Doskonale potrafił wykorzystać swoje warunki fizyczne.

Adrian Szynka (Podhale Nowy Targ)

Trochę miał problemów z aklimatyzacją, stąd te pierwsze mecze były mało przekonujące w jego wykonaniu, choć zaczął od gola w pierwszym spotkaniu. Gdy już jednak wskoczył na odpowiedni poziom, był wartością dodatnią w zespole. Zdobył łącznie 6 bramek. Świetnie potrafi znaleźć się w polu karnym. Gra głową to jego duża zaleta.