IMG 2868

We czwartek rozegrano ostatnią kolejkę rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo grupy wschodniej 4 ligi. Efektowne zwycięstwa zapisały na swoim koncie drużyny Wierchów Rabka i Lubania Maniowy. Bez punktów z meczów wyjazdowych wracają za to zespoły Watry Białka Tatrzańska i Jarmuty Szczawnica.

Lubań Maniowy – Sokół Słopnice 5:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Mrówka 15 z karnego, 2:0 P. Duda 30, 3:0 P. Duda 38, 4:0 M. Sikora 40, 5:0 Mrówka 43.

Lubań: Świerad – Ligienza (46 Noworolnik), Chlipała, Zawiślan – Pluta, Mrówka, Jandura, M. Sikora (75 Koczór) – Duda, Wróbel (80 Magdziarczyk), Kasperczyk (62 Szwajnos).

Sokół: Leśniak – Jasica, Bolsęga (46 Porębski), P. Nowak (46 Bednarczyk), Grucel – Gros, Augustyn, F. Nowak (46 Wontorczyk) , Mrózek (46 Pach), Kordeczka (75 Wiewióra) – Matras.

Sędziował: Rafał Gnutek z Krakowa. Żółte kartki: Zawiślan, Kasperczyk – Matras, Grucel. Czerwona: Grucel 88 za drugą żółtą.

Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie, koncertowo zagranej przez gospodarzy. Wynik meczu otworzył w 15 minucie Mrówka, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu Leśniaka na Kasperczyku. W 30 minucie na 2:0 podwyższył, po świetniej indywidualnej akcji P. Duda. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 38 minucie uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 40 minucie na 4:0 trafił M. Sikora, finalizując akcję i dogranie z linii końcowej od Mrówki, który w 44 minucie sam ustalił wynik do przerwy, celnie główkując po rzucie rożnym.

***

Wierchy Rabka – Radłovia Radłów 9:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Pazurkiewicz 12, 2:0 Banik 15, 3:0 Zgierski 20, 4:0 Majera 45, 5:0 Bieryt – samobójcza 50, 6:0 Pazurkiewicz 60, 7:0 Zgierski 68, 8:0 Pazurkiewicz 83, 9:0 Myrda 90.

Wierchy: Zhuk – Jeziorski (46 Traczyk), Dara (65 Myrda), Dudek (60 Wójcik), Pazurkiewicz, Majeran (80 Rzadkosz), Kościelniak, Zgierski, Czubin, Banik, Lutsenko.

Radłovia: Kwiecien – Michałek, Padło, Gwóźdź (75 Bielecki), Żurek (80 Magiera), Bieryt, Kozioł, Szulmanski, Rosa, Leżon, Kijowski (46 Klich)

Sędziował Łukasz Kogut z Nowego Sącza. Żółte kartki: Dudek – Gwóźdź.

Gospodarze ostro przejechali się po najsłabszej w lidze drużynie. Festiwal goli Wierchów rozpoczął w 12 minucie Pazurkiewicz, który po asyście Zgierskiego, uderzył na tyle mocno że piłka „przełamała” dłonie Kwietnia i wpadła do bramki. W 15 minucie po strzale Pazurkiewicza piłka trafiła w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Banik. W 20 minucie Zgierski wykorzystał niefrasobliwą postawę defensywy gości i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 45 minucie Majeran z dystansu precyzyjnie przymierzył w górny róg. W 50 minucie gospodarzy wyręczył Bieryt, który po rzucie rożnym trafił do własnej bramki. W 60 minucie Czubin przeprowadził rajd prawą stroną, zakończony dokładną asystą do Pazurkiewicza, który z bliska dopełnił tylko formalności. W 68 minucie swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Zgierski, finalizując akcję i podanie Kościelniaka. 83 minucie hat-trick skompletował Pazurkiewicz, który tym razem celnie główkował po dośrodkowaniu z rożnego. W 90 minucie wygraną gospodarzy przypieczętował efektownym uderzeniem z 25 metra Myrda.

***

Glinik Gorlice – Jarmuta Szczawnica 2:1 (1:1)

Bramka da Jarmuty: Weber 30

Jarmuta: Możdżeń – Barnaś, Dyląg, Drożdż, Kamiński (73 Adamczyk) – H. Michałczak, Kuziel, Sidorczuk (70 Janc), Weber, Manko (73 Styrenczak) – Wiercioch.

Do przerwy był remis. Na gola gospodarzy, w 30 minucie odpowiedział Weber, który po dalekim podaniu z głębi pola wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie to Jarmuta powinna prowadzić. Świetną ku temu okazję zmarnował jednak Kuziel, który z 11 metrów trafił wprost w golkipera gospodarzy. To błyskawicznie się zemściło i parę chwil potem – w dosyć przypadkowych okolicznościach – Glinik zdobył jak się okazało zwycięskiego gola. Po strzale na bramkę Jarmuty piłka rykoszetem odbiła się od głowy jednego z zawodników i przelobowała Możdżenia.