IMG 2513

Trzecie w sezonie zwycięstwo – a drugie za 3 punkty - odnieśli w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi hokeiści Podhala Nowy Targ. Podopieczni Andrija Gusowa pokonali przed własną publicznością Energę Toruń. Kluczowa dla losów tego spotkania była pierwsza tercja, koncertowa w wykonaniu „Szarotek”

Zaczęło się nie najlepiej bo w 3 minucie to goście objęli prowadzenie, za sprawą Mikolli Sytego i jego mocnego strzału tuż sprzed bramki. Podhale szybko bo już po 90 sekundach odpowiedziało trafieniem Adrian Słowakiewicza. W 11 minucie gospodarze już prowadzili, wykorzystując pierwszą w meczu grę w liczebnej przewadze. Świetnym uderzeniem popisał się Gleb Bondaruk. W 13 minucie na 3:1 podwyższył po indywidualnej akcji Marcin Kolusz. Po tym trafieniu w bramce gości nastąpiła zmiana. Miejsce Conrada Moldera zajął Mateusz Studziński. Ten czyste konto zachował jednak tylko niespełna 5 minut. Podczas kolejnej gry „Szarotek” 5 na 4 pokonał go Filip Wielkiewicz. Gromkie brawa żegnały nowotarżan schodzących na pierwszą w meczu przerwę.

W drugiej tercji wynik się nie zmienił. Gospodarze zatracili gdzieś skuteczność. Mimo kolejnych gier w liczebnych przewagach i stwarzanych wówczas okazji, nie zdołali pokonać Studzińskiego. Najbliższej szczęścia był Jakub Worwa, po którego strzale krążek zatrzymał się na słupku.

Trzeci tercja zaczęła się od sytuacji Słowakiewicza, który przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gości. Za moment po drugiej stronie lodowiska w słupek bramki Podhala trafił Michał Zając. Świetną, indywidualną akcją popisał się też Dawid Majoch, ale i jego zatrzymał Studziński. Sposób na bramkarza z Torunia znalazł wreszcie w 50 min. - drugi raz tego dnia – Wielkiewicz, który po kontrataku i podaniu od Bryniczki „wypalił” pod poprzeczkę.W 58 minucie goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafienia Henriego Limma.

Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

0:1 Syty – Rożkow, Limma (02:03)
1:1 Słowakiewicz – Worwa, Bondaruk (03:33)
2:1 Bondaruk – Szurowski (10:54 5/4)
3:1 Kolusz – Bryniczka (12:33)
4:1 Wielkiewicz – Tomasik, Kolusz (17:02, 5/4)
5:1 Wielkiewicz – Bryniczka, Kolusz (49:37)
5:2 Limma – Huhdanppa (58:13)

Podhale: Bizub – Tomasik, Wsół, Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz – Kamieniecki, Sulka, B. Wsół, Majoch, Siuty – Vorlab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Saroka, F. Kapica, Bochnak.

Toruń: Molder (od 12:33 Studzinski) – Jaworski, Zieliński, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Zając – Schafer, Rodionov, Szabanow, Karczoha, Huhdanpaa – Bajwenko, Skómlowski, Syty, Rożkow, Limma – Olszewski, Dołęga.

Sędziowali: Marcin Polak, Mariusz Smura. Kary: 2-12 min. Widzów: 400