IMG 2381

Dużych emocji dostarczyła pierwsza w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy seniorów konfrontacja dwóch nowotarskich zespołów. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła „Szarotka”.

Pierwsza tercja remisowa. Gole padły w jej pierwszych 10 minutach. Zaczęło się od dwóch goli dla „Szarotki”. Pierwszego – z dystansu – zdobył były gracz Górali, Konrad Pelczarski, drugą – po kontrataku – Jakub Sujkowski. Ledwie 34 sekund po drugiej bramce Szarotki, kontakt złapali Górale za sprawą trafienia Mateusza Turwonia. Kapitan Górali miał też udział przy trafieniu na 2:2. To po jego przechwycie, Konrad Stypuła zagrał przed bramkę do Jakuba Korczaka, a ten pokonał Wojciecha Komperdę. W kolejnych fragmentach pierwszej odsłony więcej bramkowych okazji mieli gracze Szarotki, ale świetnie w bramce rywali spisywał się Krzysztof Burda.

Efekty przewagi Szarotki przyniosły efekt na początku tercji drugiej. W odstępie niespełna trzech minut odskoczyła ona na dwa trafienia. Najpierw świetną dwójką akcję przeprowadził duet Łukasz Chlebda – Bartłomiej Augustyn, a potem precyzyjnie z dalsza przymierzył Szymon Jachymiak. Górale znów jednak rzucili się w pościg i po dwóch zabójczych kontratakach sfinalizowanych kolejno przez Konrada Stypułę i Jakuba Bisagę doprowadzili do stanu 4:4. Potem jeszcze Szarotka dwukrotnie prowadziła, ale rywale za każdym razem odpowiadali golem wyrównującym. Gola na 6:6 Górale zdobyli w momencie liczebnej przewagi. Wcześniej sytuację sam na sam z Chlebdą, wygrał Burda.

Trzecia tercja zaczęła się podobnie jak dwie pierwsze. Indywidualna akacja Jakuba Słowakiewicza i kolejne precyzyjne uderzenie Chlebdy dały „Szarotce” przewagę dwóch goli. W 57 minucie Szarotka miała rzut karny. Jan Jaskierski wprawdzie pokonał Burdę, ale sędziowie orzekli że w sposób nieprawidłowy i gola anulowali. Potem „Szarotka” grając w liczebnej przewadze… straciła gol za sprawą Macieja Tomalaka. Potem jeszcze Górale próbowali manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez powodzenia. Równo z końcowa syreną do gardeł skoczyli sobie Łukasz Ślusarek z Jakubem Korczakiem. Skończyło się jednak na drobnych przepychankach.

Szarotka Nowy Targ – Górale Nowy Targ 8:7 (2:2, 4:4, 2:1)

1:0 Pelczarski – Jaskierski (04:24)
2:0 Sujkowski – Ligas (06:03)
2:1 Turwon – Korczak (06:37)
2:2 Korczak – Stypuła (09:10)
3:2 Chlebda – Augustyn (21:09)
4:2 Jachymiak – Hamrol (23:54)
4:3 Stypuła – Baczewski (27:00)