IMG 2009W sobotę zaplanowano 3 mecze rozgrywanej awansem pierwszej kolejki rundy wiosennej w rozgrywkach podhalańsko – limanowskiej ligi okręgowej.

Turbacz Mszana Dolna – Wiatr Ludźmierz 4:3 (0:0)

Bramka: 0:1 Jankowski 47, 0:2 Karwaczka 62, 0:3 Truty 67, 1:3 Łabuz 75, 2:3 Lewici 76, 3:3 Gniecki 82, 4:3 Kaczor 87.

Turbacz: Kordeczka - Popławski, G. Szynalik, Marut, M. Szynalik, Wacławik, Dawiec (70 Łabuz), Kaczor, Gniecki, Tarasek, Ogar (70 Mucha)

Wiatr: Ciszek – Luberda, Stopiak, Hrapkowicz, Chrobak, Siaśkiewicz, Karwaczka, Panek, Truty, B. Siuta, Bolkowski (35 Jankowski).

Jak padły bramki ?

0:1 47 min – Chrobak przerzuca piłkę do Trutego, tego zgrywa ją do na 16 metr do Jankowskiego, który precyzyjnie trafia do bramki gospodarzy.

0:2 62 min – efektowne trafienie Karwaczki bezpośrednio z rzutu wolnego z 35 mtra.

0:3 67 min – akcja Jankowskiego, który dogrywa na 10 metr do Trutego, a ten wygrywa pojedynek z bramkarzem Turbacza.

1:3 75 min - skłądną akcję Turbacza finalizuje Łabuz.

2:3 76 min - tym razem Lewicki, precyzyjnym uderzeniem z 16 metra trafia do bramki Wiatru.

3:3 82 min - po wyrzucie z autu w polu karnym Wiatru najprzytomniej zachował się Gniecki i z 10 metrów pokonał Ciszka.

4:3 87 min - akcja prawą stroną Turbacza, po zagraniu przed bramkę nogę dokłada Kaczor i piłka wpada za plecy Ciszka.

***

Huragan Waksmund – Zalesianka Zalesie 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Kolasa 80.

Huragan: Byrnas – Chmielak, Mroszczak, Mlak, Grzechynka, Jurzec, Zagata, Diaz, Mucha (80 Miranda), Bednarczyk (90 Rogal), Kolasa.

Zalesianka: Ryż – Hajduk, Sukiennik, S. Pietrzak, Patryk Opoka, Koszut (70 Gancarczyk), K. Pietrzak, Wąchała, Gromala (46 Paweł Opoka, 89 Chronowski), Augustyn, Kurzeja.

Sędziował: Krzysztof Budnik z Nowego Sącza. Żółte kartki: Sukiennik.

W pierwszej, bezbramkowej połowie bliżej zdobycia gola byli przyjezdni. Gospodarzy raz uratował słupek, a raz poprzeczka. Po przerwie obraz gry się zmienił. Teraz to Huragan był stroną która posiadała inicjatywę i kreowała kolejne bramkowe okazje. Gospodarze mieli jednak duże problemy ze skutecznością. m.in. w 77 minucie rzut karny zmarnował Byrnas. Efekty przewagi nadeszły wreszcie w 80 minucie, kiedy gola na wagę zwycięstwa zdobył Kolasa.

Jak padła bramka?

1:0 80 min – rzut wolny 20 metrów na wprost bramki Zalesianki. Wszyscy spodziewali się próby uderzenia nad murem, a tymczasem Kolasa wykazał się zegarmistrzowską precyzją, uderzył płasko po ziemi i piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku.

***
Krokus Przyszowa – Babia Góra Lipnica Wielka 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 K. Zieliński 78 z karnego

Babia Góra: Krystian Kobroń – Urban, Kusper, P. Lach, Kudzia, Konieczny (70 Stopiak), Coutinho (60 Wontorczyk), Freirias, Konrad Kobroń (46 Kulikowski), T. Lach (65 Szczerba), Antosiak

O losach meczu zadecydowały rzuty karne. Zanim swoją jedenastką na zwycięską bramkę zamienił gracz gospodarzy Zielinski, swoją okazję z 11 metra mieli – jeszcze w pierwszej połowi – przyjezdni. Intencję Koniecznego wyczuł jednak golkiper Krokusa.