IMG 0998

Juniorzy Podhala Nowy Targ w swoim kolejny spotkaniu rozrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych zremisowali na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice.

Wygrana w tym meczu nowotarżan sprawiłby że już teraz na 2 kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili by sobie oni pierwsze miejsce w tabeli i tym samym awans do ligi makroregionalnej. Remis bardzo ich do tego celu przybliżył.

Efektem przewagi jaką w pierwszych fragmentach tego spotkania posiadali nowotarżanie było gol na 10 zdobyty w 19 minucie przez Ustupskiego, który po dalekim podaniu od Kędziory przerzucił piłkę nad wybiegając z bramki Urygą i z najbliższej odległości już tylko dopełnił formalności. Z upływem czasu inicjatywę przejęli goście i w 33 minucie wyrównali po rzucie rożnym i trafieniu głową Kurkiewicza. Za moment po kolejnym rożnym w słupek bramki Podhala trafił Burda.

W drugiej połowie sytuacje bramkowe stwarzali sobie tak naprawę tylko nowotarżanie. Seryjnie je jednak marnowali. Sam Ustupski miał trzy wyborne okazje: raz nie trafił w bramkę, a dwa razy zwycięsko z pojedynku z nim wyszedł bramkarz Puszczy. Bliski szczęścia był też – po rzucie rożnym – Twaróg, który uderzając piłkę głową trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

- Szkoda tych nie wykorzystanych sytuacji, bo w drugiej połowie zdominowaliśmy Puszczę. Tak jest jednak piłka. Nie zawsze wszystko układa tak jakbyśmy chcieli. Dalej wszystko jest w naszych rękach. Za tydzien mamy wolne, ale za dwa wygraną nad Wolanią chcemy przypieczętować nasz awans – ocenił trener Podhala, Stanisław Szpyrka.

NKP Podhale Nowy Targ – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Ustupski 19, 1:1 33 Kurkiewicz 33.
Podhale: Dunaj – Twaróg, Porębski, Bodziuch, Kędziora, Szczepański, Sobek (83 Wójciak), Paniak, Psik (77 Hajdara), Kaim (46 Burnat), Ustupski.
Puszcza: Uryga – Stróźik, Gruszecki, Kaczmarczyk, Pasternak, Boron, Kurkiewicz (75 Garb), Burda, Mazanek, Stokłosa, Sutor.
Sędziował Jan Pawlikowski. Żółte kartki: Ustupski, Bodziuch.