IMG 8144

W meczu 16 kolejki PHL hokeiści Podhala Nowy Targ nieznacznie przegrali wyjazdowe spotkanie na lodowisku mistrza Polski JKH Jastrzębia. Tym samym w jakiś stopniu „Szarotki” zrehabilitowały się za porażkę 0:10 z meczu pierwszej rundy między tymi drużynami.

Do listy kontuzjowanych w składzie nowotarżan, przed tym meczem dołączył Kasper Bryniczka.

Pierwszą tercję Podhale przegrało 0:2 tracąc gole w pierwszych 5 minutach. Najpierw do bramki „Szarotek” trafił spod linii niebieskiej były ich gracz Jewgienij Kamieniew. Drugi gol przypisano Martinowi Kasperlikowi, ale w rzeczywistości było to trafienie samobójcze. Błąd przytrafił się Pawłowi Bizubowi, który chciał zbić do boku turlający się w jego stronę krążek, ale zrobił to tak nieporadnie, że wrzucił go sobie do bramki. Potem jednak młody golkiper „Szarotek” kilkoma świetnymi interwencjami odkupił winy.

W drugiej tercji sytuacje zaczęło stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 25 minucie gola kontaktowego powinien zdobyć Adrian Słowakiewicz, który jednak chybił z najbliższej odległości, mając przed sobą pustą bramkę. Za to kolejną swoją szansę wykorzystali gospodarze. Równo z końcem kary Damiana Tomasika, kombinacyjną akcję jastrzębian sfinalizował Egils Kalns. Podhale miało swoje chwile radości w 35 minucie. W momencie kiedy zespoły grały w układzie 4 na 4 skutecznym strzałem indywidualną akcję zakończył Gleb Bondaruk. 13 sekund przed końcem drugiej odsłony Podhale wykorzystało liczebną przewagę i po zagraniu zza bramki Bondaruka, gola kontaktowego zdobył Worwa.

Zapędy nowotarżan jastrzębianie ostudzili już w pierwszej ofensywnej akcji w tercji trzeciej. Swoje drugie trafienie w meczu – i jak się okazało ostatnie w całym spotkaniu - zaliczył Kalns. Potem jeszcze Podhale nie wykorzystało kolejnych trzech okresów gry z przewagą jednego zawodnika.

JKH Jastrzębie – Tauron KH Podhale 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

1:0 Kamieniew – Matusik, Rac (3:53)
2:0 Kasperlik (4:41)
3:0 Kalns – Baszyrow, Bahalejsza (30:07)
3:1 Bondaruk – Kolusz (34:28)
3:2 Worwa – Bondaruk (39:47, 5/4)
4:2 Kalns – Pavlos (40:58)

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Kolusz, F. Kapica, Wielkiewicz – P. Wsół, Sulka, Saroka, Majoch, Siuty – Vorlab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Kamieniecki, Malasinski, B. Wsół, Bochnak.

Sędziowali Michał Baca, Krzysztof Kozłowski.