W 13 kolejce spotkania rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ w pełni zasłużenie pokonali na własnym boisku lidera tabeli Siarkę Tarnobrzeg.

Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)

Podhale: Rędzio – Żołądź, Broda, Kapuściński – Janso (61 Tonia), Mianowany (73 Bielak), Serafin, Płatek (88 Durda), Szynka, Kowalski – Lepiarz (73 Nowak).

Siarka: Kowal – Tyl, Bałdyga (46 Mróz), Janeczko (70 Dapollonio), Stefanik – Zawiślak, Duda, Sulkowski (81 Yatsenko), Józefiak, Tabor (63 Martinez) – Rogala (81 Wdowiak)

Żółte kartki: Kapuściński, Szynka - Rogala.

Widzów: 400

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Chwilowe opóźnienie z powodu problemu z siatką w jednej z bramek.

1' - mecz rozpoczynają ze środka boiska piłkarze Siarki. Zaczęli

2' - pierwsza próba strzału na bramkę. Uderzał gracz Podhala Mateusz Broda, ale chybił.

6' - rzut rożny dla Podhala. Centruje Serafin, piłka trafia na 25 metr pod nogi Kowalskiego, ten uderza, ale wysoko nad bramką.

11' - dalek piłka do Zawiślaka, którego jednak ubiega, wybiegający z bramki Rędzio.

13' - Rogala uderza po ziemi z 18 metra, ale bardzo słabo i Rędzio nie ma problemu ze złapaniem piłki.

14' - brzydki faul Lepiarza na Stefaniku w okolicach środka boiska.  Kończy się na upomnieniu sędziego.

18' - Serafin z 20 metra! Kowal efektowną interwencją paruje piłkę na rzut rożny.

21' - Serafin tym razem wrzuca piłkę na środek pola karnego, tam próbuje głókować Broda, ale zostaje uprzedzony przez jednego z zawodników Siarki.

YIP03545

22' - Lepiarz sam od połowy boiska! Mija kolejnych rywali, oddaje strzał z 20 metra, ale ponownie Kowal popisuje się skuteczną interewencją.

24' - żółta kartka dla Kapuścińskiego, który przy próbie przewrotki, trafia nogą w twarz Tyla.

27' - Zawiślak wbiega prawą stroną w pole karne Podhala, z linii końcowej dogrywa na 5 metr do Bałdygi. Temu jednak przy próbie strzału piłkę spod nóg wygarnia Rędzio.

33' - Serafin z rzutu rożnego. Broda główkuje z 5 metra, minimalnie  niecelnie!

37' - Zawiślak! Napastnik Siarki "kiksuje" będąc tuż przed bramką Podhala.

39' - Duda odważnie z 30 metra, wysoko nad bramką gospodarzy.

45 - żółka kartka dla Szynki i rzut wolny dla Siarki 25 metrów na wprost nowotarskiej bramki. Strzał Sulkowskiego wprost w ręce Rędzio.

45+1' - koniec pierwszej połowy.

YIP03339

46' - początek drugiej połowy. W drużynie Siarki jedna zmiana. Na boisku pojawił się Paweł Mróz w miejsce Dawida Bałdygi.

49' - po akcji Rogali, do pozycji strzeleckiej na 25 metrze dochodzi Tyl, uderza jednak nad poprzeczką.

52' - Mróz anemicznym strzałem psuje kontratak swojego zespołu.

55 ' - Kowalski szarżuje w polu karnym i jest faulowany przez Tabora. Żółta kartka dla gracza Siarki i rzut karny dla Podhala

56' - GOL! 1:0 Kowal wyczuł intencje Serafina, ale uderzenie zawodnika Podhala było na tyle precyzjne, że bramkarz Siarki nie zdołał odbić piłki.

58' - żóła kartka dla członka sztabu szkoleniowiego Siarki.

60' - zmiana w Podhalu. Za Olivera Janso wchodzi Maciej Tonia.

63'- zmiana w Siarce. Martinez za Tabora.

65' - Zawiślak! Gracz Siarki pomylił się o centymetry!

70' - zmiana w Siarce. Za Janczko na boisku pojawia się Dapollonio.

71'- po rzucie rożnym akcję zamyka Tyl, uderza głową z nabliższej odległości, ale nieczysto trafia w piłkę i w efekcie pudłuje.

73'- podwójna zmiana w Podhalu. Schodzą z boiska Lepiarz i Mianowany, wchodzą Bielak i Nowak.

YIP03501

80' - kontratak Podhala. Nowak uderza jednak obok bramki.

81' - żółta kartka dla Rogali.

82 ' - dwie zmiany w Siarce. Za Sulkowskiego i Rogalę wchodzą Wdowiak i Yatsenka.

84 '- po rożnym główkuje Stefanik, ale nie trafia w bramkę.

85 '- kolejny korner dla gości. Tym razem Tyl trafia w bramkę, ale wprost w dobrze ustawionego na linii bramkowej Rędzio.

88' - zmiana w Podhalu. Za Płatka wchodzi Durda.

88 ' - trener gości Sławomir Majak ukarany żółtą kartką.

90 ' - Szynka przechwytuje piłkę, uderza z 20 metra, ale czujny w bramce Siarki jest Kowal

90'- arbiter dolicza dodatkowych 5 minut do regulaminowego czasu gry.

90+1 ' - Serafin! Miał dużo miejsca i swobody, ale przestrzelił

90+ 4' - Nowak! Od połowy boiska biegł sam na bramkę Siarki, ale wypuścił sobie piłkę za daleko i ta padła łupem Kowala.