IMG 8437

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali kolejne ligowe wyjazdowe spotkanie. „Szarotki” na lodowisku w Toruniu napsuły jednak faworyzowanym gospodarzom sporo krwi.

Po pierwszej tercji Podhale przegrywało 0:3, tracąc gole między 12, a 16 minutą. Najpierw mocno pod poprzeczkę bramki „Szarotek” trafił Aleksandr Rodionow. Potem Henri Lima z bliska sfinalizował akcję i podanie Roberta Karczochy, a następnie Robert Arrak, dobił skutecznie strzał Lauri Huhdnappy.

W drugiej tercji raczej nieoczekiwanie inicjatywę przejęło Podhale. To też przełożyło się na wynik. W 23 minucie pierwszego od trzech spotkań gola dla Szarotek wypracowała czwarta formacja. Strzał Kacpra Kamienieckiego, toruński bramkarz odbił wprost na kij Fabiana Kapicy, który odegrał do Bartłomieja Wsoła, a ten już tylko dopełnił formalności. W 34 minucie podczas przewagi liczebnej „Szarotek” po strzale Artema Pugołowkina, krążek odbił się od łyżwy jednego z torunian i wpadł do bramki. Potem jeszcze w znakomitej sytuacji chybił Gleb Bondaruk.

Trzecia tercja zaczęła się od sporej kontrowersji. Jewgienij Rożkow skierował krążek do bramki Podhala łyżwą, ale sędziowie – po analizie video – uznali że nie było to celowe zagranie Rosjanina i odrzucili protesty nowotarżan. W 52 minucie w poprzeczkę bramki „Szarotek” trafił Michał Kalinowski.

Potem Podhale jeszcze dwukrotnie grało w liczebnej przewadze, ale wykorzystać tego nie potrafiło i koniec końców wynik już się nie zmienił.

KH Energa Toruń – Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (3:0, 0:2,1:0)

1:0 Rodionov – Kogut (11:21)
2:0 Limma - Korczoha, Syty (12:53)
3:0 Arrak – Huhdanpaa, Rodionov (15:45)
3:1 B. Wsół – F. Kapica, Kamieniecki (22:58)
3:2 Pugołowkin (33:41, 5/4)
4:2 Rożkow (42:40)

Podhale: Bizub – Kolusz, Mrugała, Pugołowkin, Bryniczka, Bondaruk – Szurowski, Sulka, Siuty, Majoch, F. Kapica – Tomasik, Michalski, Bochnak, Słowakiewicz, B. Wsół – Kamieniecki, P. Wsół, Saroka, T. Kapica.