lubasasas

5 w sezonie zwycięstwo w rozgrywkach grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ. Wygrana tym cenniejsza, że odniesiona w starciu z rezerwami Cracovii Kraków, które przed tą kolejką zasiadały na fotelu wicelidera i miała serię trzech kolejnych wygranych.

Pierwsi bramkową okazję – w 15 minucie – stworzyli sobie goście. Sprokurował ją przegranym w środku pola pojedynkiem 1 na 1 Mateusz Broda. Filip Piszczek pociągnął prawą stroną do linii końcowej, wycofał piłkę na 18 metr to Rubena Lopeza, ale ten mając dużo czasu i swobody fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi, po rzucie wolnym piłka w polu karnym gości trafiła do Patryka Kapuścińskiego, który jednak nieczysto w nią trafił i w efekcie chybił. Drugą swoją szansę gospodarze już zamienili na gola. W 22 minucie na połowie boiska Grzegorz Płatek odebrał futbolówkę Krystianowi Bracikowi, podholował ją kilka metrów, po czym dograł na środek pola karnego do Damiana Lepiarza, ten po przyjęciu oddał strzał po ziemi i piłka pod obiciu się jeszcze od słupka wpadła do bramki. W 26 minucie po rzucie rożnym, groźnie główkował Adrian Szynka z kolei w 29 minucie niewiele zabrakło był Płatek zaskoczył Adama Wilka strzał z okolic linii środkowej. W 38 minucie groźnie zaatakowała Cracovia, ale Piszczkowi w oddaniu skutecznego strzału w ostatnim momencie przeszkodził Kapuścinski.

243601741 358139129423841 4965699700462605978 n

Niesamowity był początek drugiej połowie w wykonaniu gospodarzy, którzy potrzebowali ledwie 10 minut na strzelenie aż 3 goli. Każdy z nich padł ze stałego fragmentu gry. Dwa pierwsze po rzutach rożnych, a trzeci po rzucie wolnym. W pierwszym przypadku (49 minuta) – po centrze Płatka - precyzyjnie „główkował” Lepiarz, a w dwóch kolejnych (53 i 55 minuta) Szynka. Jemu z kolei dogrywali kolejno Serafin i Płatek.

Te 10 minut rozstrzygnęły losy tego spotkania, co wcale nie znaczy, że w kolejnych jego fragmentach wiało z boiska nudą. W doliczonym czasie gry wgraną nowotarżan przypieczętował efektownym uderzeniem z dystansu Płatek.

NKP Podhale Nowy Targ – Cracovia II Kraków 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Lepiarz 22, 2:0 Lepiarz 49, 3:0 Szynka 53, 4:0 Szynka 55, 5:0 Płatek 90.

Podhale: Rędzio – Kapuściński, Broda, Żołądź – Janso (88 Durda), Serafin, Lech (63 Burnat), Płatek, Szynka (73 Nowak), Kowalski – Lepiarz (73 Tonia).

Cracovia II: Wilk – Stachera, Supryn (60 Ożóg), Zaucha, Kanach – Bracik, Piszczek (79 Bała), Ziemnik, Wiśniewski (79 Malisz), Ruben (60 Grzebieluch) – Pieńczak (60 Nowicki).

Sędziował: Adam Jamka z Kielc.

Żółte kartki: Broda - Pieńczak, Nowicki