YIP01447

Starcie Cracovii z Podhalem rozpoczęło 8 kolejkę spotkań Polskiej Hokej Ligi. Zwycięsko wyszli z niego krakowianie.

Do połowy tego meczu to Podhale – które w tym okresie cztery razy grało w liczebnej przewadze - stwarzało sobie więcej bramkowych okazji. „Szarotki” miały jednak problemy ze skutecznością. W pierwszej tercji swojej szansy nie wykorzystał m.in Bartłomiej Wsół, który zbyt długo zwlekła z oddaniem strzału. W pierwszych pięciu minutach tercji drugiej kolejne okazje marnowali Dawid Majoch (trafił w słupek), Damian Szurowski, ponownie Wsół i Marcin Kolusz. Te seryjnie marnowane okazje zemściły się w 31 minucie, kiedy gospodarze pierwszą swoją liczebną przewagę w meczu zamienili na gola. Zasłoniętego Pawła Bizuba – który wcześniej zaliczył kilka udanych interwencji – pokonał z dystansu Jakub Saur. W 39 minucie na 2:0 prowadzenie „Pasów” podwyższył po indywidualnej akcji Damian Kapica. Dosłownie w ostatniej akcji tej odsłony – podczas kolejnej gry w liczebnej przewadze Podhala – do bramki Cracovii trafił Tomas Franek, ale po analizie video, sędziowie orzekli że było to już po czasie i gola anulowali.

Z przewagą jednego zawodnika Podhale zaczęło trzecią tercję i po chwili – po raz szósty (!) w tym sezonie – w takich okolicznościach straciło gola numer trzy. Po błędzie Damiana Tomasika, sytuację sam na sam z Pawłem Bizubem wygrał Iwan Jacenko. Minęło 45 sekund i kolejny indywidualny błąd tym razem Marcina Kolusza kosztował stratę czwartej bramki, która dla gospodarzy zdobył Fin Saku Kinnunen.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

1:0 Saur – D. Kapica (30:24, 5/4)
2:0 D. Kapica – Bodrow, Nemec (38:19)
3:0 Jacenko – Woroszyło (40:43, 4/5)
4:0 Kinnunen (41:38)

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Saur, Nemec, Bodrow, D. Kapica – Dudas, Muller, Csamango, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Kinnunen, Shirley, Jacenko, Woroszyło – Augustyniak, Bezwinski, Dziurdzia.

Podhale: Bizub – Mrugała, Kolusz, Bondaruk, Bryniczka, Pułgołowkin – Szurowski, Sulka, Siuty, Majoch, Franek – Tomasik, Michalski, F. Kapica, Słowakiewicz, B. Wsół – K. Kamieniecki, P. Wsół, Saroka, T. Kapica, Bochnak.

Sędziowali Michał Baca oraz Bartosz Kaczmarek.

Kary: 10 – 6min.