242891433 1945179178981507 1202858680997334770 n

Drugą z rzędu porażkę w dwucyfrowych rozmiarach w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi ponieśli hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ. Na własnym lodowisku „Szarotki” uległy 0:10 drużynie aktualnego mistrza Polski JKH Jastrzębie.

Zaczęło się od kolejnej już w tym sezonie straty gola przez Podhale w momencie jego gry w liczebnej przewadze i to już w 3 minucie. Błąd w środkowej strefie lodowiska Damian Szurowskiego wykorzystał Radosław Nalewajka. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć. Adrian Słowakiewicz trafił w słupek, do krążka dopadł Filip Wielkiewicz, ale mając zupełnie odsłoniętą bramkę, chybił. W 17 minucie JKH grając z przewagą jednego zawodnika podwyższyło prowadzenie, za sprawą efektownego strzału Frenksa Razglasa.

W drugiej odsłonie gospodarze już w żaden sposób nie byli stanie przeciwstawić się rywalom, którzy na tafli robili co chcieli. W 22 minucie po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Egils Kalns. W 31 minucie koronkową akcję pierwszej formacji JKH sfinalizował Maciej Urbanowicz. Dwie kolejne bramki wypracował trzecia formacja jastrzębian. Za pierwszym razem trafił Dominik Jarosz, za drugim Rusłan Baszyrow. Po piątym straconym golu, Bizuba w bramce Podhala zastąpił Szymon Klimowski.

Przyjezdni nie mieli litości nad kompletnie rozbitymi gospodarzami także w tercji trzeciej. W 47 minucie swoje drugie w meczu trafienie zaliczył Jarosz, który z bliska umieścił krążek pod poprzeczką bramki Podhala. Trzy kolejne gole goście zdobyli w momencie gry w liczebnej przewadze. Autorem pierwszych dwóch był Vitalijs Pavlos, który najpierw „wypalił” spod bandy, a potem trafił po wymianie podań z Jewgienijem Kamieniauem. Z kolei gol numer 10 dla JKH to dzieło martina Kasperlika, który zmienił tor lotu krążka po strzale Romana Raca.

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH Jastrzębie 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

0:1 R. Nalewajka (2:14, 4/5)
0:2 Razglas – Kalns, Bahaljesza, (16:11, 5/4)
0:3 Kalns – Kasperlik, Rac (21:08)
0:4 Urbanowicz – Razglas, Bahelajsza (30:04)
0:5 Jarosz – R. Nalewaka (31:25)
0:6 Baryszorw – Górny, R. Nalewajka (35:05)
0:7 Jarosz – Baszyrow, Bryk (46:10)
0:8 Pavlos – Bahalejsza, Urbanowicz (47:29, 5/4)
0:9 Pavlos – Kamienieu (50:27, 5/4)
0:10 Kasperlik – Rac (51:57, 5/4)

Podhale: Bizub (35:55 Klimowski) – Kolusz, Mrugała, Pułgołowkin, Majoch, Bondaruk – Szurowski, Wsół, Siuty, Bryniczka, Franek – Tomasik, Michalski, Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz – Kamieniecki, T. Kapica, Saroka, F. Kapica, B. Wsół.

JKH: Nchvatal – Kostek, Bahalejsza, Urbanowicz, Pavlos, Razglas – Górny, Bryk, Kasperlik, Kalns, Rac – Jaas, E. Sevcenko, R. Nalewajka, Jarosz, Baszyrow – Horzelski, Kamienieu, Płachetka, Ł. Najewajka, Pelaczyk.

Sędziowali: Paweł Kasprzyk, Paweł Kosidło.

Kary: 14-6 min. Widzów: 600