DSC 7654

Fatalny występ przytrafił się hokeistom Tauron Podhala Nowy Targ w 6 kolejce spotkań Polskiej Hokej Ligi. W Sosnowcu nowotarżanie ulegli Zagłębiu aż 2:10.

Już pierwsza tercja rozstrzygnęła losy tego spotkania. Nowotarżanie byli w niej jedynie bladym tłem dla świetnie ofensywnie usposobionych gospodarzy. Już pierwszy celny strzał na bramkę Podhala zakończył się golem. Była 32 sekunda meczu kiedy na listę strzelców, strzałem po lodzie ze środka tercji, wpisał się Jewgienij Nikiforow. W 7 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Kozłowski, finalizując składną akcję swojej formacji. Kolejne dwa gole gospodarze zdobyli w odstępie ledwie 51 sekund, wykorzystując najpierw podwójne, a następnie pojedyncze liczebne osłabienie Podhala. Po czwartym golu zrezygnowanego Oskara Polaka w bramce „Szarotek” zastąpił Szymon Klimowski, ale i on czyste konto zachował jedynie przez 129 sekund. Gola numer pięć dla sosnowiczan – po kolejnej koronkowej akcji – zdobył Aleksandr Wasiliew.

Dzieło zniszczenia „Szarotek” sosnowiczanie kontynuowali w drugiej tercji. Gola numer 6 i 7 dla gospodarzy dzieliło tylko 17 sekund! W pierwszym przypadku nowotarżanie sygnalizowali że Kozłowski skierował krążek do bramki Podhala nogą, ale arbiter posiłkując się analizą video odrzucił te protesty. Po chwili indywidualny błąd jednego z graczy Podhala, wykorzystał Andrei Dubinin. W 33 minucie kolejny raz w tym meczu sosnowiczanie należycie skorzystali z gry w liczebnej przewadze i swoje drugie w meczu trafienie zaliczył Bernacki. Strzelanie goli w tej odsłonie zakończył w 34 minucie Maciej Sulka, który mocnym strzałem spod linii niebieskiej pokonał Michała Czernika.

W trzeciej odsłonie „Szarotkom” nie udało się uchronić od porażki w dwucyfrowych rozmiarach. Klimowskiego pokonali bowiem jeszcze Jarosław Rzeszutko i Bernacki. W końcówce drugiego gola zdobyło – w podwójnej liczebnej przewadze – Podhale, a konkretnie Gleb Bondaruk.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 10:2 (5:0, 3:1, 2:1)

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ (5:0, 3:1, 2:1)
1:0 Nikiforov – Bernacki, Syrjożekin (0:32)
2:0 Kozłowski – Piotrowicz, Khoperia (06:05)
3:0 Bernacki – Wasiljew, Syrojeżkin (09:41, 5/3)
4:0 Przygodzki – Bychawski, Rzeszutko (10:32, 5/4)
5:0 Wasiljew – Bernacki, Nikiforov (12:41)
6:0 Kozłowski – Blanik (27:28)
7:0 Dubinin – Rybczik (27:45)
8:0 Bernacki – Wasiljew, Nikiforov (32:56, 5/4)
8:1 Sulka (33:36)
9:1 Rzeszutko – Mickiewicz (42:10)
10:1 Bernacki – Nikiforov (54:50)
10:2 Bondaruk – Franek, Tomasik (57:55, 5/3)

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrjożekin, Nuikiforov, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Piotrowicz – Khoperia, Mickiewicz, Blanik, Kozłowski, Nahunko – Gniewek, Luszniak, Rybczik, Sikora, Dunin

Podhale: Polak (od 10:32 Klimowski) – Mrugała, Kolusz, Siuty, Neupauer, Bondaruk – Szurowski, P. Wsół, Pułgołowkin, Bryniczka, Franek – Tomasik, Sulka, Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz – Kamieniecki, F. Kapica, Majoch, Wsół.