IMG 8987

W meczu kończącym 9 kolejkę rozgrywek grupy wschodniej 4 ligi piłkarze Wierchów Rabka przegrali 1:3 z rezerwami Bruk Betu Nieciecza, które w tym sezonie jeszcze nie straciły punktu.

Wierchy zaczęły bez żadnego respektu dla wyżej notowanego faworyta i efektem tego było gol z 13 minuty. Po ładnej wymianie podań w bocznym sektorze boiska, piłka dotarła na środek pola karnego do Kęski, a ten sprytnym strzałem po ziemi ulokował ją w bramce. W 20 minucie niewiele zabrakło do szczęścia Pazurkiewiczowi, którego strzał z 18 metra był minimalnie niecelny. Z biegiem czasem niecieczanie zaczęli przejmować inicjatywę i w 43 minucie po indywidualnej akcji, stan meczu wyrównał Orzechowski. Przed przerwą goście mieli jeszcze trzy znakomite okazje bramkowe. Najpierw po rzucie rożnym i strzale głową Modelskiego piłka trafiła w słupek, potem strzał Zemana zatrzymał Zhuk, a Gergel w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wierchów i próbie go przelobowania, nie trafił w bramkę.
IMG 9050

W drugiej połowie gracze Wierchów dalej ambitnie starali się stawiać czoła rywalom, ale w 53 minucie gospodarze stracili drugą bramkę, po ładnym, mierzonym uderzeniu Banasika, oddanym z prawej strony pola karnego. W 63 minucie było już 1:3 po tym jak kontratak gości, sfinalizował Vasil. Potem jeszcze kilka razy było groźnie pod bramką gospodarzy, ale bardzo dobrze spisywał się w niej Zhuk. W doliczonym czasie gry do bramki gości trafił Jeziorski, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

To spotkanie było dla Wierchów meczem pożegnalnym ze stadionem w Nowym Targu. Po ponad dwóch latach rabczanie wreszcie wracają na swoje zmodernizowane boisko.

Wierchy Rabka – Bruk Bet II Nieciecza 1:3 (1:1)

Bramka: 1:0 Kęska 12, 1:1 Orzechowski 44, 1:2 Banasik 53, 1:3 Vasil 63

Wierchy: Zhuk – Witek, Lutsenko (63 Kościelniak), Jeziorski, Misiura – Zgierski (46 Majeran), Florek(60 Banik), Myrda (80 Wójcik), Dudek, Kęska – Pazurkiewicz.

Nieciecza II: Budziłek – Orzechowski (44 Wacławek), Dudek, Modelski, Jovanovic – Gergel (77 Janczy), Vasil (63 Surówka), Zeman (84 Nowak), Banasik, Wrzosek (77 Matuszewski) - Pek

Sędziował: Michał Matyjaszek z Oświęcimia.

Żółte kartke: Kęsa - Zeman, Modelski.