apwislamlodizki

Zwycięstwem nad Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS piłkarze Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec z rocznika 2009 przypieczętowali pewne już mistrzostwo jesieni w Małopolskiej Ligi Młodzików Młodszych.

Podopieczni trenera Pawła Batkiewicza z 11 rozegranych meczów wygrali dziewięć, jeden zremisowali i ponieśli jedną porażkę. Boisko w Czarnym Dunajcu okazało się prawdziwą twierdzą. Czarnodunajczanie wygrali bowiem każde z 6 spotkań w roli gospodarza. Drużyna Pawła Batkiewicza może szczycić się też najlepszą defensywą ligi. W całej rundzie straciła ona zaledwie 4 gole!

- Wielkie gratulacje i słowa uznania dla całego zespołu. Przed sezonem w tym roczniku wprowadziłem nowy projekt szkoleniowy oparty na rozumieniu gry, efekty przeszły moje wyobrażenie bo już dwóch miesiącach wyglądało to bardzo dobrze. Zawodnicy bardzo szybko opanowali bardzo trudny system gry. W lidze, gdzie nikt na nas nie stawiał kroczyliśmy od wygranej do wygranej. Mamy stałą kadrę od zeszłego roku, bez pozyskiwania zawodników czy selekcji wygrywamy z takimi zespołami jak Hutnik, Cracovia czy Termalica dlatego tym bardziej jestem dumny z chłopaków. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie oraz trenerowi Łukaszowi za pomoc - podsumował trener zespołu, Paweł Batkiewicz. 

wislbrukbettt

Po historyczny wynik sięgnęła drużyna w składzie:

Bramkarze: Patryk Koziel, Maciej Kowal

Obrońcy: Adam Szaflarski, Michał Ligęza, Bartek Kąś, Maks Rapacz, Maks Gromczak, Kamil Dudczak, Max Mazanek, Szymon Mateja

Pomocnicy: Samuel Palenik, Filip Hosana, Kamil Kurpiel, Kuba Krupa, Nikodem Żegleń,

Napastnicy: Piotr Wiśniewski, Kevin Stekala, Mikołaj Kapuściarz

Trenerzy: Paweł Batkiewicz, Łukasz Kita. 

fot. Marcin Rafacz