bepii

HOKEJ. Szóste zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi odnieśli gracze Tauronu Podhala Nowy Targ, którzy wygrali wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec 5:3. Do wygranej nowotarżan poprowadził autor trzech goli Mateusz Bepierszcz.

Podhale w Sosnowcu radzić sobie musiało wciąż bez trenera Andreia Gusowa. Brakowało też Przemysława Odrobnego i Macieja Sulki. Do gry po kontuzji wrócił natomiast Damian Tomasik.

Po pierwszej tercji Podhale przegrywało 0:1 po bramce straconej w 15 min. Mocnym strzałem z dystansu Pawła Bizuba zaskoczył Tomasz Kozłowski. Nowotarżanie w tej sytuacji mieli pretensję do sędziego głównego, o to że chwilę wcześniej nie odgwizdał faulu na Alanie Łyszczarczyku. Jeszcze przy wyniku 0:0 świetnej okazji dla „Szarotek nie wykorzystał – późniejszy bohater - Mateusz Bepierszcz.

Podhale straty z nawiązką odrobiło w połowie drugiej tercji. „Szarotki” w odstępie 44 sekund zdobyły dwa gole, wykorzystująca najpierw podwójną, a potem pojedynczą liczebną przewagę. Najpierw między parkany Michała Czernika trafił Mateusz Bepierszcz, a po chwili jak z armaty „huknął” pod poprzeczkę Alexander Pettersson. W 32 min sosnowiczanie odpowiedzieli jednak za sprawą indywidualnej akcji Rusłana Baszyrowa i wynikiem 2:2 zakończyła się tercja druga.

W 42 min Podhale odzyskało prowadzenie po ładnej, trójkowej akcji Michala Vachovca – Emila Sveca – Mateusza Bepierszcza i skutecznym strzałem tego ostatniego. Radość nowotarżan trwała jednak tylko 46 sekund. W momencie gry w liczebnej przewadze sosnowiczan 4 na 3 wyrównał Dominik Nahunko. W 49 min ponownie prowadziło Podhale, po tym jak sprytem przed bramką Zagłębia wykazał się Kacper Guzik. Nowotarżanie sprawy komplikowali sobie seryjnie łapanym w tej części spotkania karami. W ostatnich 10 minutach trzykrotnie przyszło się im bronić w czwórkę przeciwko piątce gospodarzy. Na szczęście tym razem obyło się bez konsekwencji. Minutę przed końcem wygraną „Szarotek” przypieczętował swoim trzecim golem w tym meczu Bepierszcz

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Bramki: 1:0 T. Kozłowski (Rutkowski) 15, 1:1 Bepierszcz (Chaloupka) 29, 1:2 Pettersson (Neupauer, Ankudinov) 30, 2:2 Baszyrow (Khoperia) 32, 2:3 Bepierszcz (Vachovec, Svec) 42, 3:3 Nahunko (Naróg, Syrożekin) 42, 3:4 Guzik (Gajor) 49, 3:5 Bepierszcz (Svec, Vachovec) 59.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Łyszczarczyk, Neupauer, Pettersson – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Gajor, P. Wsół, Ankudinov, F. Kapica, Guzik oraz Worwa, Słowakiewicz, Bochnak, B. Wsół.

Sędziowali Sebastian Kryś, Daniel Lipiński.

Kary: 12 – 18 min.