IMG 6556

W kolejnej serii spotkań unihokejowej ekstraklasy mężczyzn zwycięstwo na swoim koncie zapisali gracze Szarotki Nowy Targ. Na własnym parkiecie pokonali drużynę JohnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Drugi z naszym zespołów – Górale, zmuszeni byli, z przyczyn kadrowych oddać walkowerem wyjazdowe spotkanie z Olimpią Łochów.

Starcie Szarotki z drużyną z Gdańska mogło się podobać. Nie było zachowawczej gry. Obie strony postawiły na ofensywę, stąd od początku do końca dużo działo się pod obiema bramkami. Z czasem gościom to przyniosło opłakany skutek, niemniej trzeba ich pochwalić, za momentami dobrą grę.

Wynik mecz otworzył w 12 min – podczas liczebnej przewagi Szarotki – Szymon Jachymiak. W 12 min na 2:0 podwyższył „zawijasem” Łukasz Chlebda. W między czasie goście niewykorzystani rzutu karnego. Pojedynek z Wojciechem Komperdą przegrał Karol Barzowski. 25 sekund przed końcem tej odsłony przyjezdni złapali kontakt za sprawą akcji braci Żyła.

Tercja druga zaczęła się od szybkiego trafienia gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Jakub Słowakiewicz. Goście odpowiedzieli po 8 minutach za sprawą Kamila Janiszewskiego. W 32 min dwubramkowe prowadzenie Szarotce przywrócił ładnym strzałem z dystansu Tomasz Ryś. Wynik 4:2 – mimo kilku kolejnych sytuacji – utrzymał się już do końca drugiej odsłony.

Tercja trzecia to już pełna dominacja nowotarżan udokumentowana kolejnymi golami. Zaczął Słowakiewicz w zamieszaniu podbramkowym. Potem – przy grze 5 na 4 - trafił precyzyjnie Chlebda. Bramka numer 7 to efekt indywidualnej akcji Łukasza Ślusarka. W 57 min swojego trzeciego gola zdobyli goście, ale to do Szarotki, a konkretnie do  Leszka Ossowskiego należało ostatnie słowo w tym meczu. Kapitan Szarotki efektownym uderzeniem postawił pieczęć na zwycięstwie swoego zespołu.

Patrząc na wyniki Gdańska ze wcześniejszych spotkań czy to z  Zielonką czy z Łochowem, spodziewaliśmy się, że to może być trudne spotkanie. I tak też było, szczególnie przez pierwsze dwie tercje. Trochę wynikło to też z naszej wolnej gry. Na szczęście trzecia tercja już bardzo dobra w naszym wykonaniu i to przełożyło się na wynik. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wydaje mi się, że w tym sezonie każdy mecz będzie bardzo trudny i punkty trzeba zbierać od samego początku - ocenił Ossowski.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – JohnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 8:2 (2:1, 2:1, 4:1)

Bramki: 1:0 Jachymiak (Ślusarek) 12, 2:0 Chlebda (Widurski) 13, 2:1 Przemysław Żyła (Patryk Żyła) 20, 3:1 Słowakiewicz (Sujkowski) 22, 3:2 Janiszewski (Przemysław Żyła) 29, 4:2 Ryś (Chlebda) 32, 5:2 Słowakiewicz (Sujkowski) 44, 6:2 Chlebda Ślusarek) 46, 7:2 Ślusarek (Widurski) 50, 7:3 Barzowski (Patryk Żyła) 58, 8:3 Ossowski 59.

Szarotka: Komperda – Ossowski, Chlebda, Brzana, Ryś, Ślusarek, Hamrol, Słowakiewicz, Jachymiak, Widurski, Sujkowski, Leja.