stspodhaleee

Hokej. W 9 kolejce spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ odnieśli piąte zwycięstwo. Nowotarżanie – wcale nie po łatwym meczu – wygrali wyjazdowe starcie z  drużyną Ciarko STS Sanok. Do wygranej „Szarotek” najbardziej przyczynili się młodzi wychowankowie, którzy tym razem zostawili w cieniu zagraniczny zaciąg nowotarżan.

W bramce Podhala zabrakło Przemysława Odrobnego (powód nieznany). Zastąpił go 21 letni Paweł Bizub, dla którego było to debiut od pierwszej minuty w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. I od razu dodajmy na wstępie, debiut bardzo udany.

Zaczęło się jednak nienajlepiej, bo już w 40 sekundzie Podhale straciło gola. Błąd popełnił Richard Birznis, który dał sobie odebrać krążek za własną bramką i po chwili Marek Strzyżowski trafił do nowotarskiej bramki z najbliższej odległości. Odpowiedź nowotarżan była natychmiastowa. 37 sekund później wyrównał Fabian Kapica, po ładnym dograniu od Adreia Ankudniowa. Kiedy wydawało się, że pierwsza tercja zakończy się remisem, na 36 sekund przed jej końcem prowadzenie Podhalu dał – po indywidulanej akcji – Jakub Worwa.

Początek drugiej tercji to dominacja sanoczan, co było skutkiem serynie łapanych przez nowotarżan kar. Kilka świetnych interwencji w tym okresie zaliczył Bizub, ale w 33 min gospodarze w sytuacji 5 na 4 dopięli swego i do nowotarskiej bramki trafił Kamil Olearczyk. W końcówce tej odsłony zaatakowało Podhale, ale tym razem to Peter Spesny w bramce Sanoka spisywał się wyśmienicie. Pojedynki z nim przegrali m.in. Alexander Pettersson, Emil Svec, Michal Vchovec, Alan Łyszczarczyk i Kacper Guzik.

Wreszcie sposób na sanockiego bramkarza znalazł w 46 min Ernest Bochnak, któremu asystował Adrian Słowakiewicz. W 53 min podwyższył – przy liczebnej przewadze –  Łyszczarczyk, po ładnej wymianie podań z  Petterssonem i Ankudinovem.

Ciarko Sanok – Tauron KH Podhale Nowy Targ 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Bramki: 1:0 Strzyżowski (Witan, Biały) 1, 1:1 F. Kapica (Ankudinov) 2, 1:2 Worwa (Słowakiewicz) 20, 2:2 Olearczyk (Strzyżowski, Biały) 36, 2:3 Bochnak (Słowakiewicz) 46, 2:4 Łyszczarczyk (Pettersson) 53.

Podhale: Bizub – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Gajor, Mrugała, Petterson, Neupauer, Łyszczarczyk – Sulka, Wsół, Guzik, F. Kapica, Ankudinow – Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

Kary: 8-10 min.