YIP06021

Piłka nożna. W zaległym spotkaniu 3 kolejki spotkań rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali 1:2 w Tarnobrzegu z Siarką.

Podhale świetnie weszło w mecz i już w 4 min objęło prowadzenie. Akcję długim kopnięciem spod własnej bramki zainicjował Maciej Styrczula. Piłka dotarła do Damiana Lepiarza, który na 20 metrze wymanewrował defensywę Siarki i przytomnie uderzył po ziemi, obok wybiegającego z bramki golkipera. Przez kolejnych parę minut dalej to Podhale lepiej wyglądało. Szansę miał m.in. Juliusz Molis, ale jego uderzenie obronił Maciej Kowal. W 21 min skutecznie zaatakowali gospodarze i do wyrównania doprowadził technicznym uderzeniem Paweł Mróz. Już do końca pierwszej połowy inicjatywa należała do Podhala (okazję miał Michał Nawrot), ale to siarkowcy schodzili na przerwę prowadząc 2:1. W 43 min Mateusz Janeczko dośrodkował w pole karne, a tam na piątym metrze piłka przypadkowo odbiła się, od stojącego tyłem do bramki Dawida Bałdygi i wpadła za plecy Styrczuli.

W drugiej połowie groźniejsza była Siarka. W 71 min wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Arkadiusz Gajewski uderzał z najbliższej odległości, ale Styrczula odbił piłkę nogą. 3 minuty później bramkarz Podhala znów dobrze interweniował, tym razem po uderzeniu kolejnego rezerwowego Pawła Wolskiego. W 78 min nieznacznie pomylił się po rzucie rożnym, uderzający głową Michał Bierzało. W 80 min to Podhale było bliskie wyrównania. Po rzucie wolnym z 11 metra uderzał Daniel Wajsak, ale piłka po nogach jednego z interweniujących obrońców Siarki, minęła bramkę. Bohaterem końcowych sekund tego spotkania był Styrczula. Bramkarz Podhala najpierw wygrał starcie sam na sam z Kamilem Kargulewiczem, a potem obronił rzut karny wykonywany przez Błażeja Sulkowskiego.

Siarka Tarnobrzeg – Podhale Nowy Targ 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Lepiarz 4, 1:1 Mróz 21,  2:1 Bałdyga 43,

Siarka: Kowal – Duda, Sulkowski, Kargulewicz ŻK, Bierzało - Tabor, Mróz (68 Wolski), Bury, Janeczko ŻK, Rogala. Bałdyga (68 Gajewski),

Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak, Potoniec – Mizia (72 Gill), Mianowany (61 Skórski), Dynarek, Nawrot ŻK, Molis (61 Grunt) – Lepiarz.

Sędziował: Piotr Kawiński.