YIP04508 DxO

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ zremisowali 2:2 wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli Wisłą Puławy. Dla gospodarzy była to pierwsza strata punktów w tym sezonie na własnym boisku, po wcześniejszych 6 kolejnych zwycięstwach.

Mecz toczył się wedle scenariusza dobrze znanego już w bieżących rozgrywkach piłkarzom Podhala. Nowotarżanie szybko i w krótkim czasie stracili dwa gole, by z czasem straty odrobić.

Już po niespełna kwadransie gry puławianie prowadzili 2:0. W 4 min po centrze Bartłomieja Bartosiaka, wynik meczu strzałem głową otworzył Adrian Paluchowski. W 14 min gospodarze podwyższyli po kontrataku i wygranym pojedynku oko z oko z Maciejem Styrczulą przez Bartosiaka.

Już do końca pierwszej połowy inicjatywa była po stronie Wisły, ale wynik zmianie nie uległ.

Po zmianie stron mecz miał zupełnie inny przebieg. Nowotarżanie zdecydowanie częściej zaczęli gościć w polu karnym przeciwnika i pierwsze tego efekty przyszły w 61 min. Po faulu na Damianie Lepiarzu, Michał Nawrot z rzutu karnego dał Podhalu gola kontaktowego. W 64 min Lepiarz uderzył z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i zdaniem nowotarżan przekroczyła linie bramkową. Arbiter był jednak innego zdania. Co się jednak odwlecze… W 69 min napastnik nowotarżan już nie pozostawił złudzeń i po dośrodkowaniu Macieja Tonii, trafił w dalszy róg bramki przeciwnika.

W końcówce znów uwidoczniła się przewaga gospodarzy, ale sposobu na pokonanie Styrczuli już nie znaleźli.

Wisła Puławy – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Paluchowski 4, 2:0 Bartosiak 14, 2:1 Nawrot 61 karnego, 2:2 Lepiarz 69.

Wisła: Owczarzak - Cheba, Kiczuk, Cyfert, Pigiel – Skałecki ŻK, Kuban, Bartosiak (70 Brągiel), Zając (87 Pielach) - Drozdowicz (75 Puton), Paluchowski.

Podhale: Styrczula – Dudek, Lewiński ŻK, Dynarek, Tonia - Potoniec, Janiczak (46 Molis ŻK), Mianowany (85 Skórski), Gill (46 Nawrot), Lepiarz ŻK (90+3 Wajsak) - Grunt ( 59 Mizia)